Hráči Chelsea v reprezentacích part.1

V tomto přehledu se podíváme, jak se dařilo minulý týden svěřencům Tomase Tuchela ve svých reprezentacích. Kdo se gólově prosadil a kdo naopak zůstal zcela za očekáváním?

Německo vs. Arménie 4:1

V neděli večer se z hráčů Chelsea prosadil Kai Havertz, který v Jerevanu vstřelil gól Německa při vítězství 4:1 nad Arménií.
Útočník Blues otevřel skóre německého národního týmu pod taktovkou Hansiho Flicka. Kai si počkal na křížnou přihrávku z pravé strany a levou nohou nekompromisně poslal míč za brankářova záda.
Havertz mohl skórovat během prvních pěti minut, ale jeho pokus se odrazil od tyče a míč tak skončil mimo pokutové území.
Hvězdný útočník, který doplnil útočnou trojici tvořenou Thomasem Müllerem a Leroyem Saném, byl pro arménskou obranu neustálou hrozbou a jednoznačně patřil k nejlepším hráčům na hřišti.

Německo si již zajistilo účast na mistrovství světa v roce 2022 a díky třem bodům zůstává dále na čele kvalifikační skupiny. Havertzovi spoluhráči z Chelsea Toni Rudiger (suspendován) a Timo Werner (zraněn) do nedělního utkání nezasáhli.

Německo vs. Lichtenštejnsko 9:0

Antonio Rudiger odehrál za svěřence Hanse Flicka celé utkání proti hostujícímu Lichtenštejnsku. Německý obránce dopomohl k pátému čistému kontu v šesti zápasech této kvalifikace. Němci zdrtili Lichtenštejnsko vysoko 9:0. KaiHavertz do tohoto utkání nezasáhl.

Španělsko vs. Švédsko 1:0

V dalším utkání nastoupil Cesar Azpilicueta za Španělsko, které v Seville porazilo Švédsko 1:0. Jedinou branku utkání vstřelil náš bývalý hráč Alvaro Morata. I díky této výhře si Španělsko zajistilo jasnou účast na nadcházejícím mistroství světa. Azpi nastoupil na pozici pravého obránce. Odehrál celé utkání bez sebemenších chyb a podal vynikající výkon, když pomohl svému týmu k čistému kontu.

Řecko vs. Španělsko 0:1

Cesar Azpilicueta nastoupil na posledních pár minut utkání, kdy v 88 minutě střídal Iniga Martineze. Španělsko si odvezlo hubenou výhru 1:0.

Senegal vs. Kongo 2:0

Edouard Mendy zůstal pouze na pozici náhradníka, když Senegal v kvalifikačním utkání na mistrovství světa porazil Kongo 2:0 a udržel se v čele skupiny.

Togo vs. Senegal 1:1

Senegal s jistotou postupu na mistroství světa nastoupil proti domácímu Togu. Za Lvy nastoupila naše brankářská jednička, která bohužel čisté konto neudržela. Pape Abou Cisse vlastním gólem v závěru prvního poločasu překonal brankáře Chelsea a zajistil domácím vedení 1:0. Na konečných 1:1 vyrovnal Habib Diallo.

Ghana vs. JAR 1:0

Baba Rahman odehrál celých 90 minut proti Jihoafrické republice. Ghana získala důležité tři body a přeskočila svého soupeře v čele kvalifikační skupiny na mistrovství světa.

Etiopie vs. Ghana 1:1

Baba Rahman, který je v této sezóně zapůjčen v Readingu, nastoupil na levém kraji obrany a jeho tým se v polovině prvního poločasu ujal vedení zásluhou bývalého útočníka Swansea City Andreho Ayewa. Etiopie však po přestávce udeřila a vyrovnávacím gólem 18 minut před koncem utkání vybojovala remízu.

Francie vs. Kazachstán 8:0

N’Golo Kante se poprvé od Eura 2020 dostal do základní sestavy Didiera Deschampse poté, co ho zranění a nemoc vyřadily z mezinárodních zápasů. Francouzský národní tým hostil v Paříži Kazachstán. Do utkání nastupovali s vědomím, že vítězství jim zaručí účast v Kataru 2022. Francie i díky čtyřem gólům Kylian aMbappeho nedopustila žádné překvapení a Kazachstán tak odjížděl domů s prohrou 8:0. Kante odehrál velmi dobrých 71 minut, poté byl vystřídán Aurelienem Tchouamenim.

Wales vs. Bělorusko 5:1

Ethan Ampadu, který je momentálně v Italských Benátkách na hostování, odehrál za Wales celých 90 minut, když doma porazil Bělorusko vysoko 5:1 a přiblížili se druhému místu v kvalifikační skupině na mistrovství světa. Všestranný záložník byl v centru všeho dění, do análů se zapsal především vyfasovanou žlutou kartou v první minutě druhého poločasu.