Tuchel: Obávám se reprezentační přestávky

Thomas Tuchel prohlásil, že i když doufá, že si tento týden odpočine od fotbalu a stráví nějaký čas s rodinou, bude během této mezinárodní přestávky stále sledovat dva členy svého týmu.

Blues, po skvělé první čtvrtině sezóny vyhřívající se na čele tabulky Premier League, čeká povinná reprezentační přestávka. Současné prvenství si Chelsea drží i po sobotní remíze 1:1 s Burnley. Náš trenér neskrýval frustraci, že si jeho tým nepřipsal všechny tři body, obzvláštně při naší velké dominanci během celého zápasu.

Řada hráčů Chelsea si nyní odjela plnit své mezinárodní povinnosti, mezi nimi i nedávno zranění navrátilci Christian Pulisic a N'Golo Kante. Tuchel potvrdil, že když během této přestávky nebude mít kontrolu nad prací svých hráčů, bude se „bát“.

Tuchel doufá, že se hráči vrátí bez zranění a patřičná zápasová zátěž bude považována jako bonus zejména pro Kanteho a Pulisice. Německý trenér vysvětlil, jak pečlivě musí tento týden bilancovat.

„Samozřejmě obojí“ Vysvětlil Thomas Tuchelna otázku zda ho těší, nebo znepokojuje, že hráči míří se svými nároďáky pryč.

„Na jednu stranu jsme rádi, že hráči dostanou minuty se svými národními týmy. Jsou hrdí na to, že mohou reprezentovat své země, jsou to ti nejlepší hráči, kteří jsou nominováni, a já naprosto chápu emoce, které s tím souvisejí“.

„Na druhou stranu bychom rádi nechali některé hráče odpočívat a nechali je u nás v Cobhamu abychom s nimi mohli pracovat“.

„Rádi bychom přestávku využili k tomu, abychom hráčům dopřáli několik dní volna, aby se oprostili od svých povinností a odpočinuli si, než se po krátké době opět vrátí připraveni tvrdě pracovat“.

„Klukům, kteří se vracejí po zranění, bychom se rádi věnovali, ale někdy to tak je, a pokud mohou odjet se svými nároďáky a získat nějaké minuty, pak je to možná dobře“.

„Při plánování rozpisů bereme v úvahu, kam budou hráči cestovat a kolik toho odehrají. To je určitě případ hráčů, jako jsou N'Golo a Christian“.

Bavorský trenér nabídl pohled na svůj život mimo náročnou práci hlavního trenéra lídra Premier League a přiznal, že tento týden zůstane mnohem blíže domovu, než aby někam odletěl.

„Musím říct, že moje plány budou velmi nudné“. Tuchel s úsměvem vysvětlil. Thomas uvedl, že příštích několik dní stráví s rodinou.

„Ráno odvezu děti do školy a později je vyzvednu. Mezitím půjdu se svým psem na procházku do lesa, možná si přečtu nějakou knihu a budu relaxovat“.

„Nemyslím si, že budu sledovat příliš mnoho videí, pokusím se trochu vypnout a pak se možná večer podívám na televizi. Hlavně si ale budu číst knížky, ano, takové jsou mé plány. Nic moc vzrušujícího!“

179 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 179 komentářů