Co skutečně ničí anglický fotbal? - na pondělí

Jeden z mých přátel, který je oddaným fanouškem Arsenalu, v nedávné době prohlašoval, že Chelsea ničí fotbal. Donutilo mě to k zamyšlení. K jakému závěru jsem se dopracoval?

Je to samozřejmě Chelsea – uváděna jako parta darebáků, denodenně pomlouvána tiskem, slovně napadána manažery rivalů a v neposlední řadě nesnášena anti-fanoušky Blues podporovanými širokou škálou veřejnosti.

Takže co je opravdu nepříjemného a špatného na anglickém fotbale, a proč Fourth Estate ignoruje tyto problémy a zaostřuje se jen na prohlášení Josého Mourinha, nejvíce charismatického manažera na Britských ostrovech? To? otázka, na kterou neznám odpověď.

V tom případě ale nechápu, proč my máme tolerovat klub, který týden co týden staví jedenáctku zahraničních hráčů a trenéra, který přispívá buď málo nebo ničím do budoucnosti domácího fotbalu?

Přirozeným cílem anglické kopané je vychovat mladé a talentované hráče a zvýšit tak prestiž Premier League zájmem nejen manažerů, ale hlavně diváků a veřejnosti po celém světě.

My jako příznivci The Blues bychom si jistě přáli jak týmové úspěchy, tak sledovat na hřišti co nejvíce odchovanců klubu coby anglické reprezentanty. Proto doufejme, že postupem času akademie vychová více takových hráčů jako jsou John Terry nebo Joe Cole.

Ale co Arsenal, jehož manažer je schopný u pomezní čáry atakovat ty, co se mu zrovna nelíbí? V pořádku, tisk z toho vyvodí závěr, že „přemýšlivý a klidný muž“ byl vyprovokován. Muž, který požaduje trénovat „mezinárodní klub“ (výjimkou je Theo Walcott, ten však pochází z akademie Southamptonu).

Z toho vyplývá, že hlavním dlouhodobým problémem a ničitelem Premier League je snaha klubů nakupovat zahraniční hvězdné hráče na úkor tuzemských fotbalistů.

Chtěl bych vědět, proč si tisk vybíjí svůj vztek a mrzutost na Mourinhovi a Chelsea namísto toho, aby se snažil poukázat na hlavní problémy současnosti a částečně tak zachránit budoucnost anglické reprezentace…

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.