Report: Chelsea FC - Zenit Petrohrad 1:0

© chelseafc.com

Výkon hráčov Chelsea z prvého polčasu vôbec nenasvedčoval tomu, že by sme dnes mohli pomýšľať na zisk troch bodov, ale dobre predvedená hra z druhej polovice mala za následok, že sa nám podarilo streliť aspoň jeden gól a ruského súpera sme zdolali 1:0.

Thomas Tuchel nechcel v dnešnom zápase proti úradujúcemu ruskému majstrovi nechať nič na náhodu a na trávnik poslal veľmi silnú zostavu hráčov. Kapitánsku pásku si na rukáv opäť navliekol Cesar Azpilicueta a do základnej jedenástky sa vrátil aj Mason Mount.

V priebehu celého prvého polčasu bola naša hra veľmi ťažkopádna, súpera sa nám síce podarilo zatlačiť na jeho vlastnú polovicu a počas celej prvej 45-minútovsky sme dominovali, ale nedokázali sme si vytvoriť žiadnu stopercentnú gólovú príležitosť.

Za zmienku stojí zrejme iba hlavička Romelua Lukakua z konca prvého polčasu, ktorá bola síce razantná, ale mierila vysoko nad bránu gólmana hostí Kritsyuka.

Nemecký kouč cez polčasovú prestávku svojím hráčom zrejme vysvetlil, o čo sa v tomto zápase hrá a vstup do druhej polovice vyzeral už omnoho lepšie.

Už v 47. minúte nás mohol poslať do vedenia Hakim Ziyech, avšak jeho strelu gólman hostí pokryl. O dve minúty neskôr predviedol Antonio Rudiger krásne sólo z našej polovice ihriska až pred bránu hostí, avšak zakončil ho len nepresnou strelou.

Naša hra v druhom polčase bola omnoho viac priamočiarejšia, prihrávky boli presnejšie a pozeralo sa nato oveľa lepšie.

Keď už sme sa pomaly začínali báť o výsledok, prišla 69. minúta. Pár pekných prihrávok na polovici súpera, center Cesara Azpilicuetu do pokutového vápna, kde sa krásne uvoľnil Romelu Lukaku a hlavičkou poslal loptu za chrbát brankára Kritsyuka. Aké jednoduché!

Naše vedenie mohol v 80. minúte navýšiť Marcos Alonso, ale jeho strela mierila len tesne vedľa brány. O pár okamihov neskôr mal výbornú šancu na vyrovnanie striedajúci Dzyuba, ale našťastie ponúkol divákom na Stamford Bridge iba nepresný pokus smerujúci vedľa Mendyho svätyne.

Vstup do novej sezóny Ligy majstrov nám vyšiel, získali sme tri body, ale je treba podotknúť, že predovšetkým s hrou z prvého polčasu nemôžeme byť vôbec spokojní.

Chelsea FC – Zenit Petrohrad 1:0
Góly: 69. Lukaku
Žlté karty: Azpilicueta – Rakitsky
Rozhodca: Frankowski (Poľsko)

Chelsea (3–4–3): Mendy; Azpilicueta © (Thiago Silva 82), Christensen, Rudiger; James, Kovacic, Jorginho, Alonso (Chilwell 82); Ziyech (Havertz 63), Lukaku, Mount (Loftus-Cheek 90+2)

Zenit (5–4–1): Kritsyuk; Sutormin, Barrios, Chistiakov, Rakitskyy (Krugovoi 88), Douglas Santos ©; Malcom (Dzyuba 76), Kuzyaev (Kravtsov 82), Wendel (Erokhin 76), Claudinho (Mostovoy 88); Azmoun

Kto bol podľa Vás hráčom dnešného zápasu?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.