Report: Chelsea FC - Aston Villa 3:0

© chelseafc.com

Zverenci Thomasa Tuchela podali v prvom polčase bezzubý výkon a potrebovali výborné zákroky Edouarda Mendyho nato, aby sa Aston Ville nepodarilo vyrovnať. V druhej polovici sa už na náš výkon pozeralo lepšie a do tabuľky Premier League si pripisujeme po víťazstve 3:0 ďalšie tri body.

V dnešnom stretnutí medzi Chelsea a Aston Villou sa od úvodnej minúty hralo vo veľmi svižnom tempe. Prvú šancu na skórovanie sme mali v 10. minúte, keď po rohovom kope Calluma Hudsona-Odoia zvonila tyč Steerovej brány.

V 15. minúte sa skóre zápasu už menilo, keď si krásnu prihrávku Kovačiča prebral Romelu Lukaku a zoči-voči gólmanovi hostí sa nemýlil. Belgičan dal na Stamford Bridge svoj prvý gól v modrom drese.

Zverenci Deana Smitha sa po inkasovanom góle ničoho nezľakli a už v 18. minúte mohol Watkins vyrovnať, ale proti bol Edouard Mendy, ktorý vytiahol výborný zákrok. V 23. minúte sa do šance dostal znovu ten istý útočník Villans, ale Mendy bol opäť neprekonateľný.

V prvej polovici bola Aston Villa na trávniku Stamford Bridge lepším tímom. V 33. minúte vyslali hostia na Mendyho bránu dve po sebe idúce strely v podaní Mingsa a Konsu, ale náš brankár znovu čaroval. V 42. minúte ukázal Senegalčan opäť svoje kvality po strele Ramseyho.

Po výkone z prvého polčasu sa fanúšikovia The Blues mali právo obávať o výsledok. Hrozivý výkon predviedol predovšetkým nováčik Saul Niguez, ktorého Tuchel cez polčasovú prestávku stiahol z hry a namiesto neho poslal Jorginha. Taliansky záložník priniesol do našej hry kľud a v druhom polčase sme boli Ville minimálne vyrovnaným tímom.

V 49. minúte chcel poslať Mings malú domov brankárovi Steerovi, ale jeho úmysel vystihol dobre hrajúci Kovačič a strelou do ľavého rohu brány zvýšil naše skóre na 2:0, čím upokojil snáď každého fanúšika z modrého tábora.

V nasledujúcich minútach sme videli náznaky šancí na oboch stranách, ale domáci hráči dobre bránili dvojgólový náskok.

Keď už to vyzeralo, že dnešné stretnutie skončí výsledkom 2:0, prišla 93. minúta. Cesar Azpilicueta našiel v pokutovom území dobrou prihrávkou Lukakua a ten chladnokrvne zvýšil na konečných 3:0.

Po štyroch odohratých kolách máme v tabuľke najvyššej anglickej súťaže na konte 10 bodov. S Manchestrom United sa delíme o prvú priečku, zajtra sa však ku nám môže pridať Liverpool, pokiaľ sa mu podarí v Leedse naplno bodovať.

Chelsea FC – Aston Villa 3:0 (1:0)
Góly: 15., 90.+3 Lukaku, 49. Kovacic
Žlté karty: Alonso – Ramsey, Mings, McGinn, Targett
Rozhodca: Stuart Attwell
Návštevnosť: 39 969

Chelsea (3–4–3): Mendy; Chalobah, T Silva, Rudiger; Hudson-Odoi (Werner 82), Kovacic, Saul (Jorginho 46), Alonso ©; Ziyech, Lukaku, Havertz (Azpilicueta 64)

Aston Villa (3–5–2): Steer; Tuanzebe, Konsa, Mings; Cash, Luiz (Nakamba 79), McGinn, Ramsey (Bailey 56), Targett; Ings (Traore 69), Watkins

Kto bol podľa Vás hráčom dnešného zápasu?

Pro možnost hlasovat musíte být přihlášen.