Preview: Everton vs. Chelsea

Stíhací jízda za Manchesterem United pokračuje v Goodison Parku. Tamní Everton ale neprodá svou kůži vůbec lacino a Chelsea čeká další velmi těžká zkouška.

Zápas můžete sledovat na této adrese
návod na sledování zápasu

Toffees vstoupili do sezóny výborně a v jednu chvíli okupovali třetí příčku, ale v posledních měsících jim i díky četným zraněním došel dech a propad tabulkou se zatím zastavil na desáté pozici. Minulý rok to byl právě tým z Liverpoolu, který jako první dokázal obrat Chelsea o body. Letos by si podobný úspěch rád zopakoval, ale má to jeden drobný háček. Blues už totiž ztratili tolikrát…

Podívejme se teď trochu blíže na statistiky Evertonu. No, co si budeme povídat, moc lichotivá čísla to nejsou. Tak například svěřenci Davida Moyese neskórovali ve čtyřech z posledních sedmi zápasů. Z předešlých tří utkání prohráli dvě a zatím platí, že pokud nevstřelili branku, odjížděli s prázdnou.

Před zápasem

Brankář Toffees Tim Howard ví, že proti šampionům z Londýna to nebude nic jednoduchého. „Musíme se brzy dostat do vedení. Viděli jste to v zápase s Arsenalem – i když to nakonec skončilo remízou, po rychlém gólu to bylo mnohem snazší. Bude to velmi těžké, Chelsea moc bodů neztrácí. Musíme zabojovat a snažit se uhrát dobrý výsledek.“

Křídelní záložník Chelsea Arjen Robben před zápasem také prohodil pár slov. „Hrát venku s Evertonem je vždy náročné. Musíme se pořádně soustředit, po minulé neděli si nemůžeme dovolit další ztrátu. Samozřejmě, že proti Arsenalu to bylo obzvláš? těžké, ale prostě jsme ztratili dva body. Ve středu s Newcastlem to byla důležitá výhra a musíme na ní navázat,“ povzbuzuje obvyklým způsobem mladý Nizozemec.

Team news

Po Newcastlu nás čeká další soupeř s velmi rozsáhlou marodkou. Chybět bude hlavně záložní duo Mikel Arteta – Tim Cahill a dále si určitě nezahrají Tony Hibbert, Alessandro Pistone a Gary Naysmith. Vrátit by se po zraněních mohli Phil Neville a Leon Osman.

V týmu Chelsea je nejistý start Ricarda Carvalha, který si ve středečním zápase poranil kotník, a stále i Carla Cudiciniho. Mimo jsou samozřejmě Petr Čech i Joe Cole. Didier Drogba měl lehké problémy s podkolenní šlachou, ale měl by být do zápasu připraven.

Everton – Chelsea
Stadion: Goodison Park
Výkop: 17.12.2006 14:45 SEČ
Rozhodčí: Mark Halsey

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.