Přestupy: Chelsea opustila dvojice hráčů

Přestupové období je v plném proudu a zdá se, že vedení Chelsea zatím pracuje především na uvolňování místa v sestavě pro možné budoucí nově příchozí hráče. Po 3 a půl letech nás tak opouští Olivier Giroud, který v klubu za tuto dobu zanechal jistě výraznou stopu. Kromě něj se musíme také rozloučit s jedním z velkých talentů naší akademie, Marcem Guehim.

Olivier Giroud přestoupil do Chelsea v lednu 2018, a to přímo z konkurenčního Arsenalu, kde byl za velkou útočnou hrozbu. Blues jej angažovali s vidinou zisku útočníka, který dokáže krýt záda větším hvězdám a vždy se na něj lze spolehnout.

Tuto charakteristiku Francouz splnil naprosto dokonale a Chelsea si tak mohla užívat 3 sezóny jeho věrných služeb. Svou prací se zařadil mezi jedny z největších profesionálů, co kdy oblékali modrý dres. Nikdy si na svou pozici v klubu výrazněji nestěžoval a vždy byl připraven dávat góly.

V sezóně 18/19 se stal s 11 góly vůbec nejlepším střelcem celého ročníku Evropské ligy, který Chelsea zakončila celkovým triumfem, když ve finále porazila právě Arsenal. Kromě toho získal s Chelsea také FA Cup a v právě skončené sezóně také dosáhl na tu největší trofej, Champions League. Na triumfu Chelsea měl taktéž velký podíl, v 8 utkáních vstřelil 6 gólů, a ten proti Atleticu Madrid byl navíc zvolen nejlepším gólem Chelsea této sezóny.

Giroud ve svých 34 letech vyzkouší ještě italskou Serii A, jelikož za 1 milion Eur odchází do AC Milán. Tak hodně štěstí Oli!

Kromě něj Stamford Bridge opouští také Marc Guehi. Talentovaný stoper hostoval minulou sezónu ve Swansea City, kde patřil k nejlepším hráčům. Ve své kariéře chtěl udělat další krok, a tak si vybral Crystal Palace. Guehi si tak bude moci vyzkoušet své schopnosti v nejtěžší lize světa a bude se moci dále posouvat.

Chelsea by za jeho přestup měla inkasovat 23 miliónů Eur a spekuluje se také o klauzuli zahrnující předkupní právo, která by mohla být ve smlouvě zahrnuta.

225 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 225 komentářů