Gallas a Duff: Hořké odchody se pomalu vyjasňují

Když v létě odešel Damien Duff nebyl z toho takový poprask jako v případě Williama Gallase, jenž byl vyměněn za Ashleyho Colea z Arsenalu. Nyní francouzský bek prý neví, zda by Mourinhovi vůbec podal ruku. 

S příchodem Arjena Robbena se v klubu stížila pozice Damiena Duffa. Mourinho v minulé sezoně ale často točil se sestavou, takže si irský záložník nemohl stěžovat na nedostatečnou herní praxi. Přesto byl na první pohled hlavním „levákem“ Robben.

A když před touto sezonou Chelsea přivedla Michaela Ballacka z Bayernu Mnichov, Duff se nerozpakoval a využil nabídky Newcastlu.

Po čase manažer Blues přiznává, že si jeho odchod nepřál. „Byl jsem rád, když u nás hrál,“ povzdychl Mourinho. „Je to hráč, který mi skutečně chybí.“

Na tyto slova je však pozdě. Navíc se Mourinho rozhodl hrát v letošní sezoně systémem 4 – 4 – 2, a proto nejméně jeden z křídelních fotbalistů musel opustit loď. „Chci říct, že Damien je kvalitní a týmový hráč se správným charakterem. Všichni ho máme rádi a on má rád Chelsea,“ dodal.

Za to William Gallas na svůj závěr v Chelsea nevzpomíná v nejlepším. V tuto chvíli by prý zvažoval, zda by si s Mourinhem podal ruku.  Když se ho na to zeptal redaktor The Independent, nemohl co nejrychleji najít vhodná slova. „Myslím, že se něco stalo – možná bych mu ruku podal, možná ne.“

Naznačuje to, že jeho odchod ze Stamford Bridge byl velmi hořký. A zřejmě za celou záležitostí stály horší věci, než které byly médiím interpretovány. „Trochu jsem se styděl, protože já chtěl z Chelsea odejít korektní cestou, ale to je zkrátka fotbal. Jednou řeknu, proč jsem odešel. Ale ne teď,“ mlží.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.