LM: Výhoda je na naší straně

Je 26. května 2004, krátce po třiadvacáté hodině. José Mourinho právě dovedl FC Porto k triumfu v Champions League. Necelé tři roky poté proti sobě stanou manažer a klub jako soupeři. Kdo postoupí do čtvrtfinále – Chelsea nebo Porto?

Páteční los v Nyonu rozhodl o tom, že současný kouč The Blues stane v osmifinálovém kole proti klubu ze své země, který byl navíc jeho poslední trenérskou štací před odchodem do Anglie. Mnoho odborníků a fanoušků v tom vidí určitou výhodu.

Jedním z nich je i tajemník klubu David Barnard, který věří, že Mourinhova znalost portugalského fotbalu napomůže Chelsea v cestě za vysněnou trofejí.

„Současná taktika Porta bude určitě odlišná od té před několika lety. Jenže José jistě rozumí mentalitě a kultuře týmu a jednotlivých hráčů,“ vysvětluje Barnard. „Určitě nám to přinese nepatrnou výhodu, než kdyby jsme hráli proti klubu ze Španělska nebo Francie.“

„S Portem máme dobré vztahy, vždy? odtud k nám přišli hráči jako Ricardo Carvalho, Paulo Ferreira nebo Henrique Hilário. I oni nám mohou poradit, jak na soupeře.“

„Rozhodně cítíme k soupeři respekt, stejně jako kdybychom hráli proti komukoliv jinému. Ale přesto o nich víme trochu více, než o ostatních týmech,“ dodal Barnard.

Mourinho: Mají z nás respekt

Utkání si do poslední kapky vychutná – jak už bylo zmíněno – především José Mourinho, který dovedl Porto ke dvoum mistrovským titulům a triumfu v evropských pohárech.

Nyní je Mourinho pověřen k tomu, aby Porto vyřadil. A podle vlastních slov se mu to podaří.

„Porto je ambiciózní tým s tradicí v evropském fotbale,“ soudí portugalský manažer. „Mají z nás ale respekt. Hrajeme úplně na jiné úrovni, a proto jsme považováni za favority.“

„Jestli chceme postoupit do čtvrtfinále? Samozřejmě. Jestli jsme o tom přesvědčení? Stoprocentně,“ uzavřel.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.