OFICIÁLNĚ: Chelsea připravuje vystoupení z European Super League

Chelsea FC oficiálně na svých webových stránkách oznámila svůj záměr vystoupit ze skupiny klubů, které vytváří plány pro vznik nové fotbalové ligy, European Super League. Klub ve svém krátkém prohlášení uznal, že po zvážení všech okolností by účast v takovém projektu nebyla v souladu s nejlepším zájmem klubu.

Klubové prohlášení:

Jak bylo ve včerejších večerních hodinách avizováno, Chelsea Football Club může potvrdit, že zahájil formální proceduru vedoucí k vystoupení ze skupiny, která vyvíjí plány na vytvoření nové European Super League.

Ačkoliv jsme se k této skupině připojili na konci minulého týdne, nyní jsme tuto záležitost znovu plně zvážili a rozhodli jsme se, že naše případná pokračující participace na tomto projektu by nebyla v souladu s nejlepším zájmem klubu, našich fanoušků ani širší fotbalové komunity.

  • konec prohlášení

Během včerejšího večera se před Stamford Bridge sešla početná skupina věrných fanoušků, kteří se zde rozhodli vyjádřit svůj nesouhlas. Učinili tak tím nejlepším možným způsobem, kdy zpěvem klubových chorálů ukázali, co pro ně Chelsea a její historie znamená.

Přes tento dav se na stadion nemohl dostat klubový autobus vezoucí tým na utkání proti Brightonu, proto mezi fanoušky vystoupila také legenda Chelsea a člen vedení, Petr Čech, který fanoušky poprosil, aby nechali autobus projet.

Ti se po několika minutách přesunuli o pár metrů dál, kde se již dozvěděli zprávu o plánech klubu opustit ESL, a strávili zde ještě mnoho času oslavami.

„We´ve saved football, we make history!“, výstižné pokřiky, které ukázaly, že fanoušci jsou opravdu tím nejdůležitějším elementem fotbalu.

717 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 717 komentářů