Preview: Chelsea vs. WBA

Byla to opět dlouhá reprezentační pauza, která je ale konečně u konce. Hráči se nyní vrátili ke svým zaměstnavatelům a začínají se připravovat na závěrečnou a klíčovou část sezóny. Chelsea má před sebou těžký úkol ustrážit čtvrtou příčku před vlnou hladových pronásledovatelů. Již zítra tak musí potvrdit roli velkého favorita, protože v domácím prostředí přivítá jednoho z horkých kandidátů na sestum, West Bromwich Albion.

Znovu můžeme cítit rozporuplné pocity z dopadů reprezentační pauzy na náš kádr. Zatímco hráči reprezentující Albion v čele s Mountem zažili povedené zápasy, o našich německých legionářích to říci úplně nelze. Prohrát doma se Severní Makedonií znamená velké fiasko, fanoušci Blues však mají mnohem více obavy z dalšího hrůzného výkonu Tima Wernera. Dokáže tento rychlík konečně nalézt správnou rovnováhu ve své psychice?

West Bromwich

Náš zítřejší soupeř je nováčkem letošní sezóny Premier League, ale jak se tak zdá, zřejmě opustí vody nejvyšší soutěže dříve, než se v nich stačí pořádně ohřát. Zdá se nerozporovatelným faktem, že kvalita kádru WBA je spolu s Sheffieldem skutečně ta nejnižší v celé lize, a zaslouženě tak právě tyto dva celky okupují s velkým mankem poslední dvě příčky.

Ještě před pauzou zažili hráči z Birminghamu další zklamání v podobě prohry 1:0 proti Crystal Palace. Rozhodně by jim proto nevadilo, pokud by se jim povedlo zopakovat svůj výkon z podzimu a opět svého zítřejšího soka obrat zázračně o body.

Co se týče marodky, s tou by trenér Allardyce neměl mít příliš potíží. Co ho však může trápit je, že do zápasu nebude moci zasáhnout Conor Gallagher, který právě z Chelsea ve druhém největším anglickém městě hostuje a který letos tvoří důležitou součást týmu Baggies.

Hráč ke sledování: Ainsley Maitland-Niles

Chelsea

Potřeba vyhrát zítřejší utkání je vskutku vysoká. Cokoliv jiného by se rovnalo výsledku Němců s Makedonci, což Thomas Tuchel jistě nechce dopustit. Zvlášť po poslední ztrátě bodů na Elland Road proti Leedsu, kdy chlapci v modrém nebyly schopni dostat míč do sítě ani jednou. Nadále tak pokračuje trápení v koncovce a nám nezbývá nic jiného než věřit, že tentokrát bude mít repre pauza na náš tým pozitivní vliv.

Bohužel na naší straně je třeba počítat marody. Dlouhodobě zraněný je stále Tammy Abraham. Thiago Silva by již měl být zapojen do tréninku a jeho návrat do týmu je blízko. Nejistý je však stav N´Gola Kantého, Calluma Hudsona-Odoie a Jorginha. První dva si přivezli zranění z plnění reprezentačních povinností, čímž potvrdili své letošní chatrné zdraví.

Hráč ke sledování: Timo Werner

Předpokládané sestavy

Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Christensen, Rudiger – James, Kovacic, Gilmour, Chilwell – Mount, Werner – Havertz

WBA: Johnstone – Furlong, Bartley, O'Shea, Townsend – Phillips, Maitland-Niles, Yokuşlu, Snodgrass – Diagne, Pereira

Zápasové menu

Chelsea FC vs. West Bromwich Albion FC
3. 4. 2021 13:30 SEČ
Stamford Bridge (Londýn)
R: David Coote
VAR: Chris Kavanagh
TV: PREMIER Sport

Tip redaktora: 2:0

140 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 140 komentářů