Chelsea 1 - 0 Newcastle

Aktualizováno: Až na zteč vyslaný Drogba pokořil statečné Seveřany… Aneb to se zase málem na domácí půdě zrodila ostuda a kde my bychom bez toho Didouše byli…

Někdo by řekl, že Mourinho nasadil horší hráče, někdo by odvětil, že dal šanci i jiným. Robben, Kalou a SWP byli včerejšími vyvolenými. Hra byla o dost rychlejší než s Shevou a Drogbou, ale nakonec stejně museli zařídit výhru oni…

V prvních minutách se obě dvě družstva nesměle plahočila. Komentátor nám (díkybohu, co bychom si bez toho počali!) oznámil, že družstva zvolila pomalejší taktiku. Panebože! Co by chtěl po dvou minutách? Aby si Lampard svlékl dres a ostatní začali tancovat čardáš???

O půl minuty později už se dral do šestnáctky Shaun Wright – Phillips a komentátor musel své unáhlené názory měnit. I když byl Essien v pozici štítového záložníka, jeho akce z dvanácté minuty, kdy přihrál Robbenovi, který při?ukl míč doprostřed pokutového území Kalouovi, byla naprosto výstavní! Škoda, že jí Saly zkazil…

Ještě slůvkem k tomuto mladíkovi… Jsou tu dvě varianty. Buď se snažil zavděčit Mourinhovi anebo prostě machroval. Machroval, jako každý puber?ák v tomhle věku. Pro sečtělejší čtenáře dodám, že klasik by řekl : „Ukrojil si příliš velký krajíc…“ Ale Kalou včera nekrájel! Sprostě vykradl celé pekařství!

Jenže problém byl, že Newcastle se nezakopal u svého pokutového území. V sedmnácté minutě u Sibierskiho hlavičce nám všem zatrnulo. Jeho trefa šla na břevno a i Henrique si oddechl. A to se stalo i podruhé, kdy Hilariovi naprosto nepochopitelným způsobem vypadl míč z rukou.

Standardní situace v podání Lamparda s Robbenem sice zahrozily, ale to bylo také všechno. Ve třicáté páté minutě Rossiho rána z 18 metrů chytla za ruku opačnou faleš a díky tomu nepřistála v naší bráně.

Při druhé půlce přišla velká obměna naší sestavy. Claude šel na štít a Essien se přesunul na stopera a do hry se dostal místo Shauna Didier. Nyní se nabízí otázka proč Shaun, když byl daleko aktivnější než Arjen? To ví jen José (to je spíše varování). Chelsea se snažila tlačit, ale Magpies se vždy podařilo nějak uniknout.

V 67. minutě bylo jasné: AND NOW THERE´S A SHEVA TIME! Dolů se klidil Gérémi a Claude s Michaelem Essienem chaoticky chránili jedno stoperské místo a pravou obranu. Hra vabank se vyplatila už osm minut poté. Robben míč poslal Ševčenkovi, který střelou/centrem našel Drogbu v malém vápně. Didier míč levačkou ztečoval do sítě pod padajícího Givena. 1:0! KONEČNĚ!!!

Nadějnou standardní situaci o dvě minuty později nám daroval Ramage / damage, který jinak ale fungoval na svou reputaci velice dobře. V osmdesátých minutách se ještě hráči Chelsea snažili pěkně kombinovat a dvě minuty před koncem trefil míč neuvěřitelně krásně Arjen Robben. Míč ale Given vytlačil na tyč.

Robbenova následná slova byla jasná. Angličtina nemá vulgarismů příliš, a proto je dost dobře poznáte. Given je vynikající brankář, ale až na tuto ránu mu nedali Blues možnost vyniknout. Co nám přineslo toto utkání? Nového stopera Essiena, který si, až na jeden příšerný a nervy drásající odkop, vedl dobře. Také samozřejmě druhé místo, kdy na famózně hrající Manchester stejně můžeme jen nevychovaně ukazovat prstem. No a i když naše hra byla aktivnější, skórovali jsme jen díky Drogbovi a vlastně i Ševčenkovi…

Je tak průhledné chválit cizí obranu! Ihned z toho vyplývá, že druhé družstvo bylo natolik dobré, že dokázalo tuto superobranu překonat…

Chelsea – Newcastle United 1:0 (0:0)
Branka: 74. Drogba.
ŽK: 62. Essien, 90. Makelele – 77. Ramage, 90. Babayaro.
Diváků: 41945.
Rozhodčí: Dowd.

Chelsea: Hilário – Geremi (67. Ševčenko), Terry, Carvalho (46. Makelele), A. Cole – Ballack, Essien, Lampard – Wright-Phillips (46. Drogba), Kalou, Robben.

Newcastle: Given – Taylor, Huntington, Ramage, Babayaro – Butt, N´Zogbia (44. Pattison), Milner – Sibierski (78. Luque), Rossi, Martins.

Hodnocení hráčů CFC podle skysports.com
Hilário – 6
Geremi – 6
Terry – 7
Carvalho – 6
A. Cole – 6
Ballack – 7
Essien – 9
Lampard – 6
Wright-Phillips – 5
Kalou – 6
Robben – 7
-------
Drogba – 8
Makelele – 6
Ševčenko – 6

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.