Preview: Chelsea vs. Manchester City

Nový rok, nový začátek? Vroucí přání všech, kteří mají s Chelsea něco společného. Jak dobře tento klub zvládl první fázi letošní sezóny, tak tragicky ukončili rok 2020. Vykročit tou správnou nohou, získat tři body a přetrhnout špatnou prosincovou sérii, to bude úkol pro tým Franka Lamparda. Úkol to bude ale hodně náročný, jelikož prvním soupeřem v novém kalendářním roce nám bude Man City.

Man City

Náš zítřejší soupeř se v posledních dnech musí potýkat s nepříjemnými problémy, které představuje řádění nákazy koronavirem v jejich týmu. Poslední jejich ligový zápas musel být odložen a po rozsáhlém testování musel Pep Guardiola přesunout do karantény hned pětici hráčů.

Stále tak je také ve hře možnost, že by se zítřejší utkání vůbec neodehrálo, vzhledem k počtu zápasů, které jsou v poslední době odkládána. Všechno však nasvědčuje tomu, že se týmu povedlo dostat nemoc pod kontrolu.

O koho se jedná sice zatím není s jistotou známo, ovšem podle spekulací by se mělo jednat o Kylea Walkera, Ferrana Torrése, Edersona, Gabriela Jesuse a Joaa Cancela. Kromě nich také nebude hrát Eric García.
í přede
Hráč ke sledování: Kevin De Bruyne

Chelsea

Závěr roku 2020 se Chelsea opravdu nevyvedl. Bohužel špatné výsledky z pěti posledních zápasů výrazně zabrzdili rozjetý vlak a vrhly velký stín především na Franka Lamparda. Stačily čtyři špatné zápasy a naplno se projevila velká nedůvěra fanoušků ve svého kouče, který tak zatím vůbec nedostává čas a klid na svou práci, které si zaslouží.

Za špatnými výkony stojí především zranění důležitých hráčů a také žalostná forma ofenzivních hvězd. Asi nejvýraznější pokles formy zaznamenal Timo Werner. Velká hvězda, která v létě klub posílila, totálně selhává v koncovce a jeho góly výrazně chybí.

Lampard nebude moci počítat s dalším klíčovým hráčem, Reecem Jamesem, který opět zasedne mezi zraněné. Hakim Ziyech, který už se zapojil do tréninku ještě nebude figurovat v základní sestavě.

Hráč ke sledování: Edouard Mendy

Předpokládané sestavy

Chelsea: Mendy – Azpilicueta, Zouma, Silva, Chilwell – Kovacic, Kanté, Mount – Pulisic, Giroud, Werner

Man City: Steffen – Stones, Dias, Aké, Mendy – Gundogan, Rodri, De Bruyne – Sterling, Aguero, Mahrez

Zápasové menu

Chelsea FC vs. Manchester City FC
Stamford Bridge (Londýn)
2. 1. 2021 17:30 SEČ

Tip redaktora: 1:0

TISKOVKA

257 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 257 komentářů