Preview: Newcastle vs. Chelsea

Tak a je to za námi. Poslední repre pauza roku 2020 proběhla a nás teď čekají už jen 4 skvělé měsíce toho nejlepšího klubového fotbalu. Hned zítra pokračuje naplněný kalendář anglické Premier League. Chelsea na severu Anglie rozehraje 9. kolo a nebude je čekat vůbec jednoduchý úkol. Přesto v době, kdy její největší rivalové sčítají klíčové hráče na marodce, musí Blues obzvlášť zabrat.

Newcastle

Straky před pauzou, stejně jako celou tuto sezonu, předváděly velmi nevyrovnané výkony. Výhry střídají s prohrami, prohry zase s remízami. Se 11 body se tento tradiční klub krčí na 13. pozici a je tak vlastně jedním z mála, kdo zatím zvládá plnit předsezónní předpoklady, jelikož jejich kádru málokdo věřil pro boje v první polovině tabulky.

Nabitý program se podepisuje také na kádru našich zítřejších soupeřů. I Newcastle má velké problémy s marodkou a proto pro ně bude tento zápas o to těžší zkouškou. Kromě gólmanské jedničky, slovenského dlouhána Martina Dúbravky, nebudou moci počítat ani s Ryanem Fraserem, Paulem Dummettem, Dwightem Gaylem, Mattem Ritchiem a Jonjo Shelveym. Nejistý je pak i start Calluma Wilsona.

Hráč ke sledování: Allan Saint-Maximain

Chelsea

Pro Chelsea tato repre pauza bohužel vůbec nepřišla vhod. Ještě než hráči odjeli plnit své reprezentační povinnosti totiž dokázala družina Franka Lamparda najet na parádní formu vítězství a skvělých výkonů. Čtyři vítězství a skóre 14:1 v posledních čtyřech utkání skutečně mluví samo za sebe.

Po těžkém začátku to konečně vypadá, že Lampard našel ideální rozpoložení a složení svého týmu, našel správné hráče, na kterých může stavět a na které se může spolehnout. Vzhledem k tomu, že ani konkurence nezvládla zatím nijak zásadně poodskočit na čele tabulky, je stále vše ve hře, a Chelsea bude chtít určitě přidat další tři body do boje o titul.

Jeden z mála, komu tato sezóna zatím hrubě nevychází, je Christian Pulisic, který dosud zvládl vinou zranění odehrát pouze 3 celé utkání. A zranění ho nepustí ani do tohoto utkání, což s velkou pravděpodobností znamená, že opět uvidíme zatím velmi produktivní trojici Werner-Abraham-Ziyech. Kromě Pulisice nebude hrát ani Kai Havertz, který teprve nabírá kondici. Kvůli pozdnímu příletu z Ameriky se utkání nezúčastní ani generál naší obrany, Thiago Silva. V zápase za Anglii si poranil záda i Ben Chilwell a my budeme jen v tichosti doufat, že se zvládne dát do pořádku.

Hráč ke sledování: Kurt Zouma – Jak bude vypadat Francouz bez své opory vedle sebe?

Předpokládané sestavy

Newcastle: Darlow – Fernandez, Schär, Lascelles, Lewis – Hendrick, Murphy – Saint-Maximin, S. Longstaff, Almirón – Wilson

Chelsea: Mendy – James, Zouma, Rudiger, Chilwell – Kovacic, Kanté, Mount – Ziyech, Abraham, Werner

Zápasové menu

Newcastle United FC vs. Chelsea FC
St. James´ Park (Newcastle-upon-Tyne)
21. 11. 2020 13:30 SEČ
R: Craig Pawson
VAR: Simon Hooper
TV: PREMIER Sport

Tip redaktora: 1:2

TISKOVKA

143 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 143 komentářů