Ševčenko je nebezpečný leda tak pro Chelsea

Hra Chelsea v letošní sezoně ztratila na umu. Zní to paradoxně, nebo? „Modří“ ve včerejším zápase sehráli jeden z nejlepších zápasů v sezoně. Jenže kvalitní fotbal začala Chelsea hrát až poslední dvacetiminutovku, kdy José Mourinho změnil styl hry a nasadil křídla – Robbena s Wrightem-Phillipsem. Do té doby hrála CFC až moc profesorský fotbal.

Je to dáno tím, že po příchodu dvou megahvězd Michaela Ballacka a Andreje Ševčenka tým Josého Mourinha změnil svůj herní projev a přešel na klasické rozestavení 4 – 4 – 2. Tudíž se kompletně zrušila vysoce účinná hra po křídlech, kterou se Chelsea prezentovala dva roky. A to jen díky dvěma hráčům.

Zápas s Arsenalem ukázal, jakou cestou by se měl Mourinhův tým vydat. Tou cestou, kterou manažer praktikoval v předchozích dvou sezonách. Na profesorský fotbal s nesčetnými přihrávkami se nedá koukat.

Přestože mnozí byli názoru, že Chelsea v předchozích sezonách pod Josém Mourinhem nehrála kvalitní fotbal, já v jeho taktice viděl určitý význam. Neprostupná obrana s rychlým přechodem do útoku – to byla nejsilnější zbraň Chelsea. Bleskové protiútoky s perfektní finální přihrávkou a zakončením vynesli dva mistrovské tituly. Inu, v jednoduchosti je krása.

Nyní hrozí, že třetí titul v řadě nezískáme. Sice je do konce sezony ještě dost času, nicméně náskok osmi bodů Manchesteru United vypadá hrozivě. Jedinou nezávislou pomocí by mohly být Vánoce – riziková doba pro každého lídra Premier League.

Skromný Ševčenko je v krizi. A dost velké

Pokud není pravda, že Roman Abramovič poroučí Mourinhovi koho stavět a koho ne, měl by se portugalský kouč zamyslet nad možnými změnami.

Pauzu by si měl dát Ševčenko, který se nachází v hluboké krizi. A stavět ho jen proto, že je to nesmírně skromný chlapík? Za to si nikdo nic nekoupí – ani góly. V tuto chvíli je nebezpečný leda tak pro samotnou Chelsea, protože brání hráčům s lepší formou v cestě do základní sestavy.

Popřemýšlet by se mělo také nad Ballackem. Ano, ve středu pole odvádí kus práce, ale směrem dopředu to už delší dobou kolísá. Jeho post určitě patří Lampardovi, jenž momentálně nehraje na svém obvyklém místě a stal neviditelným.

Pokud by se Chelsea vrátila na hru se dvěma křídly a jedním hrotovým útočníkem Didierem Drogbou, přineslo by to taktické manévry, které se fotbalisté Chelsea učili dva roky.

Tak proč to nezkusit?

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.