Ševčenko chce být "nedotknutelný"

Několikatýdenní spekulace a dohady kolem útočníka Andreje Ševčenka, jak se zdá, neberou konce. Sám hráč před blížícím se derby s Arsenalem uvedl, že chce patřit do Mourinhova seznamu nedotknutelných hrá­čů.

Manažer Chelsea v týdnu v rozsáhlém rozhovoru odtajnil seznam svých „nedotknutelných“ hráčů. Zařadil do něj podle očekávání jména jako Čech, Lampard, Ballack, Drogba. Jeden slavný hráč však na listině chyběl – Andrej Ševčenko.

Ukrajinská fotbalová ikona, která v létě přesídlila z vysluněného Apeninského poloostrova do chladné Anglie, se doposud trefila „jen“ šestkrát. Veřejnost od něj sice očekávala brankové hody, ale jak je vidět, mezi italskou a anglickou ligou je veliký rozdíl.

Ševa však věří v lepší zítřky. „Nepochybuji o tom, že až se dostanu do herní a střelecké pohody, bude mě manažer považovat za jednoho z nedotknutelných.“

„Pokud José rozhodne, že nebudu hrát, chápu, že chce pro tým jen to nejlepší. Fotbal je kolektivní hra, je tady dvaadvacet hráčů bojujících o sestavu,“ vysvětluje.

„Trenéra si obrovsky vážím a stoprocentně mu důvěřuji. Akceptuji to, že mě v současnosti za nedotknutelného nepovažuje.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.