PREVIEW: Sezóna 2020/2021

A je to tu, vlastně jsme nemuseli ani dlouho čekat. Neobvykle krátká letní pauza je za námi, své brány opět otevírá ta vůbec nejlepší ligová soutěž světa, Premier League! O tom, že se je opravdu na co těšit, nemůže být vedena žádná debata. Začíná druhá sezóna éry Franka Lamparda, která bude neskutečně důležitá a ukáže nám, kam se v příštích letech bude řadit Chelsea v rámci celé fotbalové Evropy. Pojďme se tedy podívat, co nás čeká.

Nevěřícné pohledy a kroutící hlavy fanoušků, nepřátel, expertů i těch koho fotbal vlastně nezajímá. Vedení Chelsea totálně ovládlo letní přestupové období a překopání kádru, které jsem předpokládal, že bude trvat tak tři přestupová období, zvládlo během jednoho. Kouzlo Franka Lamparda a jeho vize na vybudování nové Chelsea má opravdovou sílu, a zvládlo tak přilákat obrovské mladé hvězdy, které by měli právě tvořit tuto novou Chelsea.

Po rocích paběrkování na poli přestupu nyní jakoby vedení Blues vytvořilo skutečnou myšlenku, plán toho, jak posunout klub na ten nejvyšší level. Vyjednávací schopnosti Mariny Granovskaia navíc znamenaly, že Chelsea získala dané hráče dá se říct „pod cenou“.

Hakim Ziyech, Timo Werner? Wau. Ben Chilwell, Thiago Silva? Senzační. Kai Havertz? Neuvěřitelné. Ale opravdu. Přivést tyto hráče během jednoho měsíce (pokud nepočítám Ziyechův podpis ze zimy) je neuvěřitelný počin a jak se zdá podle posledních zpráv, Chelsea ještě se svou aktivitou neskončila.

Jak se Chelsea bude prezentovat?

Minulý ročník znamenal jisté etablování nového mladého kádru, z velké části tvořeného mladými odchovanci Blues. Chelsea loni ukázala, že tito hráči mají velký talent a budou schopni hrát pěkný útočný fotbal.

Bohužel velkou slabinou byla obrana a vůbec defenzivní činnost celého týmu. Nezkušenost také přidávala tomu, že Blues inkasovali příliš mnoho branek a nebyli schopni tak získat víc bodů a lepší pozici. Právě tento problém by měla pomoct vyřešit dvojice Thiago Silva a Ben Chilwell, kteří hned jak budou k dizpozici by se měli zařadit do základní sestavy. Velká zkušenost a kvalita do obraných řad je přesně to, co potřebujeme, abychom mohli pohlížet na vyšší cíle.

Jak se ale bude dařit prakticky z poloviny novému kádru během pár tréninku sehrát, aby mu neujel vlak hned na začátku? To je z mého pohledu jedna z hrozeb, se kterou bude třeba se vypořádat. Bohužel i proto, že jsme v rámci letošní přípravy stihli jeden jediný přípravný zápas.

Od letošní Chelsea očekávám zlepšení v defenzivní činnosti, k čemuž bude potřeba i vytvořit stabilní čtveřici, a očekávám také že opět bude předvádět skvělou útočnou hru s dominantními výkony. Nové posily do útoku by právě měly pomoci při překonávání těžkých obran soupeřů z dolní poloviny tabulky, což nám dělalo problémy v minulé sezóně.

Očekávání pro sezónu

Asi málokdo vidí Chelsea už v této sezóně jako aspiranta na titul. Z mého pohledu je pro tento kádr ještě příliš brzy a právě tato sezóna bude rozhodovat, zda se dokáže sehrát. I pro Lamparda to bude důležitá sezóna z osobního hlediska a já očekávám, že by Chelsea mohla hodně zatopit těm nejlepším.

Bohužel si myslím, že start sezóny bude poněkud slabší, což může rozhodovat a bude stále poměrně hodně nevyrovnaných výkonů a výsledků. Velkým otazníkem je, jak se budeme prezentovat v obranné činnosti, což bude klíčový aspekt.

Klíčové také bude zdraví hráčů, protože zranění mohou mnohdy zpřetrhat sebelepší formu a série dobrých výkonů.

Ať tak či onak, opět bude hlavním cílem získat účast v Champions League a tentokrát i výrazně snížit rozdíl oproti dvěma nejlepším týmům, Liverpoolu a Man City.

Ideální 11

Hráč ke sledování: N´Golo Kanté

Předpokládané umístění: 3.

První zápas sezóny: BRIGHTON and HOVE ALBION

V rámci prvního kola, které nás čeká v pondělí, zajíždíme na jih Anglie na pěkný stadion Amex Stadium, kde nás bude hostit Brighton. Sympatický klub, který se od svého postupu stále drží relativně bez potíží v Premier League je každým rokem lepší a i tentokrát nebude rozhodně snadné jej porazit.

Jak těžkým budou soupeřem ukázal i právě ten jediný přípravný zápas, který jsme hráli právě proti Brightonu. Remíza 1:1 ukázala, že je ještě na čem pracovat a že bude nejspíš nějakou dobu trvat, než se tým sehraje.

Bohužel ani nebude moct Lampard počítat s velkým množstvím hráčů. Kvůli trestu nenastoupí nejlepší hráč loňské sezóny Mateo Kovačić. Z nových posil neuvidíme Ziyecha, který se v tom přátelském utkání zranil a bude podle Lamparda mimo několik týdnů, Chilwella, který ještě léčí zranění z minulé sezóny a nejspíš ani Thiaga Silvu. Otazník je nad startem Cezara Azpilicuetu.

Zápasové menu

Brighton and Hove Albion vs. Chelsea FC
Amex Stadium (Brighton)
14. 9. 2020 21:15 SEČ
R: Craig Pawson
VAR: Kevin Friend
TV: PREMIER Sport

Kompletní los 1. kola

Fulham FC – Arsenal FC
Burnley FC – Manchester United odl.
Manchester City – Aston Villa odl.
West Ham United – Newcastle United
Crystal Palace – Southampton FC
Liverpool FC – Leeds United
West Bromwich Albion – Leicester City
Tottenham Hotspur – Everton FC
Brighton & Hove Albion – Chelsea FC
Sheffield United – Wolverhampton Wanderers

TISKOVKA

941 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 941 komentářů