Preview: Chelsea vs Arsenal

Mysleli jste si, že si užijete poklidného nedělního odpoledne, pečení cukroví a nakupování dárků? My jsme řekli ne-e! Hostíme Arsenal, to si přece nenecháte ujít kvůli nějakým Vánocům!

Historické okénko

Historii našeho soupeře se započala paradoxně v Nottinghamu. V roce 1886 požádali dva bývalý hráči Forest, M. Bates a F. Beardsley, o sadu dresů pro svůj nový tým, který dostal název Arsenal. Chelsea, která se za poslední roky vetřela mezi anglickou elitu, nikdy nebude takovým soupeřem pro Gunners jako Tottenham. Leč to neznamená, že jim nemůžeme pořádně u nás doma zatopit. Minulý rok jsme jako první v sezóně vyhráli na Highbury. Každý anglický fotbalový fanoušek musel slzu zamáčknout, když viděl poslední oslavy na Highbury. A každému anglickému fotbalovému fanouškovi málem vypadla oka závistí, když viděl nový Emirates Stadium.

Před sezónou

V červenci dělala BBC rozhovor s Emannuelem Adebayorem, vysokým útočníkem Arsenalu. „Chelsea má Terryho, my máme Tourého. Chelsea má Drogbu a my máme Henryho. Chelsea má Lamparda, ale my máme Fabregase!“ Gunners chtěli smít neúspěch z minulé sezóny (jestliže je neúspěch finále LM…) a dodávali si odvahy. O předsezónních machinacích s Colem a Gallasem, nemá cenu psát. Nechce se mi, a navíc už to nemá cenu řešit. My bychom měli Gallasovi zatleskat, Ashley bude vypískán. Wengerovi odešli Pirés s Bergkampem a Arséne si pořídil „jenom“ Tomáše Rosického. Naše nákupy znáte, Ševčenka a spol. tedy opakovat nemusíme…

Novinky na severu

I když Arsenal chtěl útočit na titul, nebyl sám. Manchester United se rozjel jako buldozer a Chelsea za ním sotva klopýtá. Arsenal se sice vyšvihl už na třetí příčku, ale přece jenom ztrácí na první místo 16 bodů. Mladičký tým Arséna Wengera ale hlavně bojuje se zraněními.

Mistr Henry nebude hrát měsíc (něco s kotníkem, nebo spíše poraněné ego). Na osmdesát procent nastoupí i William Gallas, což je tak o dvacet procent méně, než jsme doufali. Potěšující pro nás je, že Kolo Touré je suspendován také a Djourou se trochu zranil. Takže obranu povede navrátilec a velký kamarád Didiera Phillipe Senderos. Vedle sebe bude mít pravděpodobně nějakého šikovného záložníka typu Flamini.

V záloze bude jezdit Cesc Fabregas vedle Gilberta Silvy. Ach jistě, nad mladým Španělem zůstává nám všem rozum stát, ale to se stává někdy i jemu. Jakmile Arsenal prohrává a o něco jde, lamačovi dívčích srdcí najednou rupne v hlavě. Fauluje soupeře jak to jde a pod tlakem není schopný dát dobrou přihrávku. Což by mohla být modrá zbraň. Lauren a Abou Diaby jsou už dlouho na dovolené a teď k nim přibyli i Tomáš Rosický s The Beast (Julio Baptista). Takže vepředu bude pobíhat Adebayor se sólokaprem Van Persiem.

Samozřejmě v obraně se může objevit i Eboue s Clichym, frankofonní obránci výborně doplňují útok. Ljunberga asi litujeme všichni, protože jeho zdravotní lapálie nemají obdoby. Ale v neděli by měl nastoupit. A Wenger má v záloze ještě Hleba. Ach! Málem bych zapomněla na Walcotta! U toho se účast v zápase odvíjí podle toho, zda stihne všechny domácí úkoly…

Je před zápasem, ještě si můžeme dělat legraci. Ale síla, bojovnost a hlavně cílevědomost nás klidně může vypráskat. I když s takovouto opravdu hodně oslabenou sestavou…

Novinky od Temže

Nás může jedině trápit, kdo se postaví mezi ty podivné tři tyče u konce trávníku. Čech usedne na tribunu s Rosickým a o místo se bude zase prát Hilario s Cudicinim. Možná že více k základní sestavě má nakročíno Hilario, protože Carla ty zdravotní problémy minule vyřadily ze hry.

Hráči, kteří odpočívali proti Levski se vrátí na pažit. Terry s Carvalhem budou mít plné hlavy práce s Adebayorem a nalevo asi nastoupí Ashley Cole, kompromitující osoba zítřejšího utkání. Nesmutněte fanynky, Wayne dostal osobní volno, aby Vanesse pomohl se synem (aneb José ví, jak se nepotřebné osoby zbavit…). Napravo se asi dostane Gérémi, který se v poslední době nejvíce osvědčil.

Do středu se vrací Makelele (užij si to Cescu!). Lampard bude posílat centry jako vždy a naši Míšové už jsou také připraveni do zbraně. Drogba už se těší na Senderose (aspoň nebude muset posílat vánoční přání a sdělí mu to osobně) a jestliže Sheva vyfasuje Gallase, tak si chudák ani neškrtne..

Man in black

Alan Wiley (kdybych viděla jméno Poll, asi už by mi kleplo!) – šikovný rozhodčí, u kterého se nemusíme obávat, že by zbytečně přerušoval utkání. Nám pískal těsnou výhru nad Charltonem 2:1 a soupeřům výhry nad Sheffieldem 3:0 a prý jejich nejlepší zápas sezóny v Readingu 0:4.

Zastávka u kartářky

Hrajeme doma a proti Arsenalu pod taktovkou Josého docela umíme. Navíc chybí mistr Henry. Samozřejmě zkušenosti a obdivuhodné znalosti gentlemana Wengera musíme brát v potaz, jeho čarodějné kejkle stojí za to. I přesto spíš tipujeme výhru ve prospěch Chelsea, protože Arsenalu nehraje do karet právě četná zranění. Ale Gunners nejsou tým, který by něco vypustil. Budou se prát a Chelsea taky, takže toto utkání si nenechte ujít!

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.