Hodnocení hráčů: Chelsea 2:1 Manchester City

Frank Lampard opět dokázal, že se rychle učí a že je jedním z nejtalentova­nějších manažerů v Evropě. Po podzimní porážce od Citizens se evidentně dokázal velmi dobře poučit a připravit svůj tým takticky tak, aby dosáhl skvělého výsledku. Potřeba je ovšem zdůraznit, že samotní hráči jeho pokyny včera splnili na výbornou, a tak jsme si opět mohli užít vítězství proti Manchesteru City. Jaké výkony jednotlivci předvedli?

Kepa Arrizabalaga – 6,0

Jednička Chelsea se poslední dobou hodně snaží napravit šílenou první část sezóny a chce přesvědčit fanoušky Chelsea o tom, že může být oporou. Jeho včerejší výkon však byl opět rozporuplný. Nejdříve vytvořil svou šílenou rozehrávkou tutovku City, která jen tak tak že neskončila gólem. Následně pak vytáhl skvělým zákrokem hlavičku po přímém kopu. Diskutovaným je také jediný gólový okamžik City. De Bruyne zahrál přímák fantasticky, ovšem při opakovaných záběrech se naskýtá pohled, podle kterého nemusel být Kepa úplně bez šance, ovšem pokud by vynaložil nějakou snahu k zákroku.

Cezar Azpilicueta – 7,5

Včera náš kapitán předvedl jeden z nejlepších výkonů sezóny. Na pravé straně vytvořil zeď, přes kterou neprošel téměř žádný souboj. Hrál skvěle pozičně a vždy dokázal vystoupit proti míči ve správnou chvíli. Mínusem bohužel stále zůstává jeho špatné řešení útočných výpadů a nepřesné centry.

Andreas Christensen – 7,5

Konečně tento chlapík ukázal, že má velký talent! Z jeho strany naprosto parádní defenzivní výkon, který eliminoval většinu útoků City. I díky němu se náš soupeř zmohl na pouhé 2 střely na bránu, obě po standartkách. Je však otázkou, nakolik to může být způsobeno absencí klasické devítky na soupisce našeho soupeře. Škoda, že svůj výkon nedokázal okořenit gólem po rohu, kterému skvěle dokázal zabránit Ederson.

Antonio Rudiger – 6,5

Včera byl ve stínu svého stoperského kolegy. Stále je na něm vidět, že čas od času zazmatkuje na míči a všem se pak můžou chlupy ježit. V tomto zápase však nic nezkazil a udržel si svůj standart.

Marcos Alonso – 6,5

Post levého obránce bude v letním přestupovém období klíčovou pozicí pro management Chelsea. Dlouhodobě na této pozici ztrácíme, ovšem tento výkon Alonsa ukázal, kdo by měl jít z jeho dvojice s Emersonem z kola ven. Ne, že by šlo o nějaký oslnivý velevýkon, ovšem na to, jak těžkou práci s Mahrezem měl, si dokázal poradit velmi dobře. Ano, z naší levé strany pro nás hrozilo větší nebezpečí, ovšem Alonso, až na pár výjimek, si dokázal poradit

N´Golo Kanté – 6,0

Kanté včera dokázal opět velmi dobře plnit defenzivní úkoly. Jeho výkon však hodně srazil počet pokažených přihrávek, kdy lacině odevzdal míč soupeři hned v několika případech.

Mason Mount – 6,5

Naše záložní řada v tomto utkání tolik nevynikala, Mount se však z celé trojice jevil nejlépe. Celá trojka musela v zápase především zaujímat dobré defenzivní postavení a o ohrožování branky se starala především trojice na hrotu. Mason však dokázal přesně přihrávat a dostal jistotu na kopačky Blues.

Ross Barkley – 6,0

Barkley byl v celém zápase poměrně neviditelným. Měl spoustu defenzivních úkolů, které nutno podotknout si splnil velmi dobře. Dopředu však nepřidal nic příliš kreativního.

Willian – 5,5

Co na to říct… Zase ho budeme kritizovat? Všeho všudy jsem za celý zápas napočítal 3 věci, které se Willianovi směrem dopředu povedly. V první půli dokázal dvakrát velmi dobře přenést při rychlém brejku míč na Alonsa a uvolnil tak prostor. Ve druhé půli byl jedním ze strůjců penalty, ze které následně sám skóroval. Za toto je potřeba jej pochválit. Ovšem když jsem v první půli začal počítat přihrávky, které pokazil, musel jsem záhy rychle přestat, aby moje zlost ještě nerostla. Ve druhé půli dokázal v rychlém sledu po sobě pokazit několik velmi slibných pokusů o protiútok. Navíc jsem jej také několikrát přistihl při špatné poziční hře, která City usnadnila kombinaci.

Olivier Giroud – 5,5

Dnešní zápas bohužel nebyl nic pro něj. Jeho hlavním úkolem bylo vyhrávat souboje při odkopech Kepy, což se mu také sem tam podařilo. Ovšem do kombinace se nijak zvlášť nedostával a ke střelbě už vůbec ne.

Christian Pulisic – 8,0 – Hráč zápasu

Tento mladý Američan opět ukázal, co v něm je. Jako když se díváte na mladého Hazarda. Skvělé řešení protiútoků pro něj mohlo znamenat hned dvougólový večer. Při jeho druhém průniku jej však zradilo slabé zakončení. Kromě toho však na něm bylo vidět, jak se nebojí brát věci na sebe a pro obranu City znamenal permanentní hrozbu.

272 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 272 komentářů