Reakce: Charakter a kvalita

Frank Lampard hodnotil dominantní výkon, který jsme po našem návratu do Premier League předvedli ve Villa Parku, po kterém jsme si zasloužili 3 body, díky kterým vzrostl náš náskok na čtvrtém místě na pětibodový rozdíl.

Christian Pulisic a Olivier Giroud svými góly pomohli otočit vývoj utkání, které se po gólu Kortney House neubíralo dobře a dalo zavzpomínat na některé problémy, které mužstvo Blues mělo ještě před corona pauzou, tedy že jsme byli dominantní, měli vysoké držení míče, ale stačilo malé zaváhání a soupeř šel do vedení. Okamžitý vliv po Pulisićově střídání, kdy vstřelil gól pouhých pět minut po příchodu na hřiště, bylo také tématem pozápasového rozhovoru, ale Lampard začal hodnocením celkového výkonu jeho týmu.

“Ukázali jsme skvělý charakter a kvalitu ve druhém poločase, abychom tento zápas vyhráli, takže jsem spokojen.” prohlásil po historicky prvním soutěžním zápase bez přítomnosti diváků v historie Blues.”

“Myslím, že jsem po většinu zápasu jasně dominovali a také jsme si posouvali míč velmi dobře. Ale podobné to bylo i několika jiných našich zápasech – dominovali jsme, ale nebyli jsme dostatečně kliničtí. Ale dnes to mohu hráčům odpustit, protože jsme předtím nehráli velmi dlouhou dobu.”

Lampard byl dotázán, co řekl hráčům aby podnítil jejich vůli zápas otočit

“Bylo to frustrující, ale když mluvíte k hráčům, musí to být o řešení, ne o frustraci. Museli jsme je ujistit, aby si co nejrychleji posouvali míč, stále útočili po křídlech, jako to dělali a nadále pokračovali tímto stylem, který Ville způsoboval problémy.”

“Čím víc se o to pokoušíte, tím víc získáváte pocit, že se to nakonec může podařit. Naštěstí to byl dnešní případ a nám se to podařilo. Zasloužili jsme si vyhrát, neboť jsme dnes naprosto kontrolovali balón. Pokud bychom však byli více kliničtí, měli bychom mnohem jednodušší odpoledne.”

Následovala pochvala pro Pulisiće

“Hráči, kteří udělají rozdíl by měli vždy mít velkou zásluhu. Christian a Ross Barkley přišli na hřiště ve stejnou chvíli, oba trénovali velmi dobře a oba také mohli také zápas začít v základní sestavě.”

“Při výběru sestavy jsem měl několik příjemných starostí a tak jsem musel zvážit i možný průběh dnešního zápasu. Věděli jsme, že by fyzická kondice mohla sehrát roli, takže možnost nasadit Christiana a Rosse ze začátku druhé půle jsem měl v hlavě ať už by se zápas ubíral jakkoliv.”

Dvě assistance Deva si také vysloužily slova chvály

“Myslím, že si Azpi dnes vedl velmi dobře. Jistě, nahrál Christianovi na jeho gól, ale celkově se pohyboval hodně vysoko. Před zápasem jsme hodně pracovali na tom, jak chceme útočit a naše pravá strana byla určitě místem, kde jsme chtěli naší převahy plně využít.”

“Willian a Mason mu pomáhali vytvořit prostor na kraji a s Azpiho vytrvalostí a energií se nám podařilo toto úsilí zúročit. Ukázal nám své vůdčí rysy a také kvalitu.”

Ruben se vrátil po více než roční pauze

“Jsem rád, že je Ruben zpět. Musíme mu dát nějaký čas, aby se dostatečně adaptoval a zvykl si na náš styl hry. Tento zápas jsem cítil, že je pro něj ten správný, aby se dostal znova do tempa, v posledních týdnech na tréninku působil velmi dobře.

“Může se ještě hodně zlepšit. Je to už dlouho, co hrál naposledy soutěžní zápas, ale nyní může týmu hodně pomoci. Dnes to byly jen záblesky, ale čeká nás ještě spousta dalších okamžiků.”

473 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 473 komentářů