Preview: Aston Villa vs. Chelsea

Po více než třech měsících se vrací anglická Premier League a s ní i modrá družina pod vedením Franka Lamparda. Nažhavený mladý tým lačnící po vítězství zajíždí po ukončení dlouhé neočekávané pauzy do Birminghamu, kde se utká proti domácím Villans. Znovu tak budeme moci být svědky souboje modrých legend Lamparda a Terryho. Dokáží Blues zahájit tuto netradiční, leč hektickou část úspěšně?

Chelsea v uplynulých týdnech oznamovala jednu dobrou zprávu za druhou a postupně tak ukazuje, že se chce vrátit mezi evropskou elitu. Nové posily, které již byly oznámeny sice v letošní sezóně ještě pomoci nemohou, návrat všech marodů zpět do plného tempa je však velkým příslibem pro ukončení této sezóny.

Naproti tomu Aston Villa bude mít v závěru sezóny neklidné spaní. Klub bude muset získávat body všude možně, aby dosáhl kýžené záchrany. Situace na chvostu tabulky je velmi těsná a my tak můžeme očekávat nepříjemného soupeře, kterého není radno podceňovat.

Aston Villa

Pokud chtějí sezónu ještě nějak zachránit, musí zabrat okamžitě, protože jinak už může být nejspíš pozdě. Jestli vůbec můžeme mluvit o nějaké formě posledních zápasů v souvislosti s dlouhou pauzou, Aston Villa je na tom příšerně. Za posledních pět zápasů v rámci Premier League dokázala získat pouhý bod v posledním utkání proti Sheffieldu za domácí remízu 0:0. Ani po návratu na trávníky se tak neukázala úplně v nejlepší formě.

Na marodce stále zůstávají poměrně důležití členové sestavy. Mimo hru pro dnešní zápas budou Bjorn Engels, Wesley a Tom Heaton. Kvůli hostování právě z Chelsea se zápasu nemůže účastnit ani legendární Danny Drinkwater.

Zbývá tak jediná otázka, zda bude mít Jack Grealish jeden ze svých geniálních dnů.

Hráč ke sledování: Jack Grealish

Chelsea

To Blues už od návratu k tréninkům vykazují velkou spokojenost a pohodu. V týmu je dobrá atmosféra a velmi tomu pomohla i uzdravení několika důležitých hráčů. Velká pozornost se také věnovala N´Golo Kantému, u něhož vážně hrozilo, že již do této sezóny z důvodu strachu z nákazy již nezasáhne. Nakonec své rozhodnutí naštěstí změnil a my se tak můžeme těšit i na jednoho z našich nejlepších hráčů.

Nejlepší formu v rámci tréninkových zápasů předvedl Ruben Loftus-Cheek, který se vrací do hry po téměř roční odmlce. Podle anglických novinářů je ve své nejlepší životní formě, proto bude jistě zajímavé sledovat, zda na něj bude Lampard vsázet.

Otazník tak visí pouze nad startem Hudsona-Odoie a Fikaya Tomoriho. Jisté naopak je, že se nepředstaví Jorginho, který si stále ještě odpykává karetní trest.

Hráč ke sledování: Billy Gilmour

Předpokládané sestavy

Aston Villa: Pepe Reina – El Mohamady, Hause, Mings, Targett – McGinn, Nakamba, Douglas Luiz – Trézéguet, Davis, Grealish

Chelsea: Kepa – Azpilicueta, Zouma, Rudiger, Alonso – Kanté, Gilmour, Kovačič – Willian, Abraham, Pulisic

Tip redaktora: 1:2

Tiskovka

90 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 90 komentářů