Sezóna 2019/20 - vybrané statistiky

Protože je stále zatím v nedohlednu znovu rozběhnutí současného ročníku Premier League, stejně jako dalších fotbalových soutěží v Evropě, můžeme se nyní podívat na dosavadní průběh sezóny 2019/2020 v podání Chelsea. Konkrétně se podíváme na některá důležitá čísla, kterých hráči Blues dosáhli, ať už na ně mohou být pyšní, nebo se za ně naopak stydět.

Premier League

V rámci tohoto článku budou zohledněny pouze statistiky dosažené v rámci nejvyšší anglické soutěže.

Zdroj: Eurofotbal.cz

Nejvyšší výhra: Everton (D) 4:0
Nejvyšší prohra: Manchester United (V) 0:4
Nejzajímavější zápas: Wolverhampton (V) 5:2

Chelsea bohužel velmi srážela nejistá defenziva a především střed obrany vypadal velmi průměrně.

Zdroj: Whoscored.com

Spousta fanoušků spoléhala na návrat Antonia Rudigera po zranění, který měl být vysvobozením a upevněním rozhárané obrany. Bohužel už jen při pohledu na tyto statistiky je jasné, že jeho návrat ani zdaleka nepřinesl kýženou pomoc. Naopak ze čtveřice stoperů, se kterými se během sezóny na tomto postu střídal vyšel v lecčem nejhůře. U moderních stoperů je klíčovým faktorem také schopnost pracovat přesně s míčem a rozehrávat jej. I v této kategorii jej však předčil i tak kritizovaný Kurt Zouma.

Nutno podotknout, že Francouz odehrál daleko více zápasů, je však určitě k zamyšlení, zda může být německý obránce skutečnou oporou.

Daleko lépe nám to však šlo v útočné fázi, kde jsme mohli být svědky několika nemalých překvapení. Především to, jakým způsobem se uchytili mladíci, bylo skvělým příslibem pro příští sezóny.

Jedním z těchto mladíků byl Callum Hudson-Odoi. Ten sice prožil velmi smutnou sezónu vzhledem k tomu, že velmi dlouho laboroval se zraněním, přesto však stihl zapsat některá zajímavá čísla. Odehrál totiž 17 zápasů, přičemž jen do 7 z nich zasáhl od první minuty. Celkem tak odehrál 770 minut a během toho stihl zapsat 1 gól a 4 asistence.

Není to nijak závratná suma, ovšem můžeme jeho výkon porovnat například s médii tolik opěvovaným Willianem. Ten ve svých 1929 minutách sice stihl dát 5 branek, co se ale týče gólových nahrávek, zde Odoie předčil o pouhou jednu asistenci, což se opravdu nezdá být nijak skvělým výsledkem. Navíc musíme zohlednit i fakt, že Odoi letos skutečně hrál často buď se zraněním nebo krátce po něm, tudíž to na jeho výkony mělo jistě velký vliv.

Posledním, koho bych v rámci tohoto článku chtěl přiblížit, je Tammy Abraham. Tento mladý útočník vletěl do této sezóny opravdu ve velkém stylu a překvapivou důvěru od Franka Lamparda okamžitě začal potvrzovat svými výkony.

Odchovanec Chelsea, který zvládl v předchozích sezónách v Championship nasázet dvakrát 26 gólů a mezitím ještě stihl posbírat prvoligové zkušenosti ve Swansea, prokázal, že je skutečně velmi gólovým útočníkem. Co je však víc, Abraham letos ukázal, že kromě střílení gólů má spoustu dalších mimořádně cenných vlastností, které by skvělý útočník měl mít. Rozumí si s míčem, umí hrát hlavou, je silný a i zády k brance hraje velmi chytře. Důležité však u něj bude, zda si dokáže udržet motivaci celou sezónu, protože když je v zápase nažhavený, tak znamená obrovskou hrozbu pro soupeře.

V rámci Premier League dokázal prozatím vstřelit 13 gólů a na 3 přihrát a s průměrem 0.6 gólu na zápas je tak nejlepší v celém týmu. Pro porovnání můžeme použít některé ostrostřelce z jiných týmů. Můžeme vidět, že ve srovnání s touto trojicí, která je mimochodem to nejlepší, co Premier League nabízí, není Abraham zas tak pozadu. Stále mu je jen 22 let a my se můžeme jen těšit na jeho góly v dalších sezónách.

592 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 592 komentářů