Zemřel Peter Bonetti

Ve věku 78 let dnes po těžké nemoci odešla jedna z největších legend Chelsea a také jeden z největších důkazů toho, že historie Blues nečítá pouze patnáct let. Hvězda klubu z 60. a 70. let, která má na kontě druhý největší počet startů a druhý největší počet čistých kont v klubové historii, se tak připojila k dalším velikánům ve fotbalovém nebi.

Brankář, jemuž bylo přezdíváno „the Cat“, odehrál za Blues 729 zápasů. Víc jich stihl už jen Ron Harris. Se svými 208 čistými konty také dlouho držel prvenství mezi klubovými brankáři. Překonat jej musela až česká a nyní už i klubová ikona Petr Čech.

Ten také svému idolu vyjádřil respekt na sociálních sítích jakož i smutek za jeho ztrátu. „Tohle je opravdu smutná zpráva pro všechny z Chelsea. Odpočívej v pokoji, ‚Kočko‘… Legendo,“ napsal na twitteru Petr Čech.

Bonetti s Chelsea dokázal vyhrát Pohár vítězů pohárů v roce 1971, k čemuž přidal také úspěchy v Ligovém poháru a FA Cupu. Nesmíme také opomenout, že byl členem sestavy anglické reprezentace, při jejím jediném zisku titulu Mistrů světa v roce 1966. Zařadil se tak jen mezi hrstku anglických hráčů, kteří se tímto mohli pyšnit.

Čest jeho památce.

188 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 188 komentářů