Mourinho: Zrušme soutěž rezerv!

José Mourinho přišel s geniálním nápadem a zatím se setkává s pozitivními ohlasy. Podle něj by mělo být rezervním týmům anglických klubů umožněno hrát nižší soutěže. Liga rezerv by se tak mohla rozpustit.

Portugalský kouč si myslí, že Anglie by měla následovat příkladu Španělska, kde druhou ligu hraje například Real Madrid B. „Soutěž rezerv by měla skončit, je to na nic. Tato země musí přemýšlet o jiném způsobu, jak dát šanci mladým hráčům,“ prohlásil José do novin.

Mourinho věří, že zápasová praxe je mnohem účinnější než paběrkování v rezervě. I proto už letos pustil na hostování do druholigového QPR naše dvě velké naděje, záložníka Jimmyho Smitha (19) a obránce Michaela Manciennea (18). Podle Portugalce by umožnění hrát League Championship, druhou nejvyšší anglickou soutěž, rezervám mělo výrazně pomoct hráčům, kteří se v A-týmu nemohou prosadit.

„Pokud by se to stalo, hráči jako Lassana Diarra, John Obi Mikel a Salomon Kalou by měli možnost hrát na jiné úrovni, kdybych je zrovna nevybral do týmu,“ zakončil José.

Benítez: Skvělý nápad

S tímto nápadem souhlasí také kouč Liverpoolu Rafael Benítez. „Je to skvělý nápad. Pro mladé hráče by bylo lepší, kdyby hráli Championship, League One nebo League Two. Mladí fotbalisté potřebují vyšší úroveň,“ řekl.

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.