OFICIÁLNĚ: Šíření koronaviru pozastaví Premier League

Epidemie koronaviru, která momentálně zaplavuje celou Evropu a ruší jednu sportovní soutěž za druhou, bude mít i velký dopad na anglickou nejvyšší soutěž. Poté, co vyšlo najevo, že byli pozitivně testováni kouč Arsenalu Mikel Arteta a hráč Chelsea Hudson-Odoi, bylo dnes rozhodnuto, že zápasy Premier League budou odloženy.

Vedení nejvyšší anglické soutěže ve spolupráci s vládou Velké Británie, vedením anglické FA a vedením EFL dnes došlo k rozhodnutí, že nejrozumnějším postupem v těchto problematických časech bude přistoupit k dočasnému přerušení anglického fotbalu.

Odložení veškerých utkání by mělo trvat až do 4. dubna. Je však možné, že s dalším vývojem situace se rozhodnutí ještě změní. Prioritou zůstává cíl dohrát soutěžní ročníky.

Nákaza již byla potvrzena u trenéra londýnského Arsenalu, Mikela Artety, a stejně tak i u křídelníka Chelsea, Calluma Hudsona-Odoie. Tři hráči Leicesteru jsou v karanténě, přidal se k nim i obránce Manchesteru City, Benjamin Mendy.

Anglie tak následovala další evropské ligy, které se postupně pozastavují v čele se soutěžemi UEFA, ať už jde o Ligu Mistrů nebo o Evropskou ligu. O budoucnosti letošního EURA 2020 má být teprve rozhodnuto, přičemž nejrozumnější a nejpravděpodobnější variantou se jeví jeho odklad na příští rok, což by teoreticky uvolnilo možnost dohrát některé soutěže v létě.

Chelsea

Poté co byl Hudson-Odoi pozitivně testován na onemocnění COVID-19 vydalo vedení klubu prohlášení, že ti, kteří se v klubu s hráčem dostali do kontaktu byli okamžitě umístěni do karantény, což zahrnuje celý kádr A-týmu včetně realizačního týmu. Stejně tak byly i uzavřeny některé budovy v tréninkovém centru.

Hráč již podle svých slov přetrpěl nejhorší fázi onemocnění a nyní se prý cítí mnohem lépe. Doufejme, že tak nemoc nebude mít na náš kádr větší důsledky.

229 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 229 komentářů