Chelsea 2:0 Liverpool

Porážka velikána je na světě, Chelsea to dokázala. Naprosto fantastické utkání, které zvedalo diváky ze sedadel, přesně takové bylo 5. kolo FA Cupu hrané na Stamford Bridge. Blues si navíc dokázali poradit skvělým způsobem s lídrem Premier League a dali tak důvod radosti navíc svým fanouškům.

Už od prvních minut bylo znát, že se bude jednat o velmi intenzivní utkání plné soubojů a fyzické hry. Frank Lampard opět dokázal překvapit výběrem své sestavy a opět dokázal, že se nebojí vůbec ničeho. Střed pole totiž vedle Matea Kovačiče obsadil osmnáctiletý talent Billy Gilmour, který svému kouči dokázal, že se při výběru nemýlil.

První půle byla velmi vyrovnaná, přesto si však Chelsea odnesla do kabiny jednobrankový náskok. Ve 13. minutě se totiž postarala o velký závar v šestnáctce Liverpoolu, který nakonec zakončil bombou Willian. Tu bohužel Adrián fantastickým způsobem zneškodnil. Jak skvělý byl jeho zákrok, tak špatný byl ale ten následující, jelikož hned na to se dostal Willian k míči opět. Zpoza šestnáctky opět vypálil trestuhodně doprostřed brány, tentokrát se nad ním ovšem Adrián slitoval a nepochopitelně si míč srazil do brány. – 1:0

Liverpool následně přidal na tlaku, a tak přišla chvíle znovuzrozeného Kepy. Ten předvedl sérii několika skvělých zákroků a každou sekundou bylo doslova vidět, jak mu roste sebevědomí.

Druhá půle byla ze strany Chelsea snad ještě lepší než ta první. Dlouho nebyl na Stamford Bridge k vidění tak skvělý defenzivní výkon, za který by se nestyděly ani mistrovské týmy Josého Mourinha. Když pak v 64. minutě navíc Ross Barkley parádně zakončil bleskový protiútok, mohla euforie propuknout naplno. – 2:0

Blues tak postupují do čtvrtfinále, o jehož losu se rozhodne ve středu. Kromě cenného skalpu si navíc hráči Chelsea taky zvedli potřebné sebevědomí, což může v závěru sezóny hrát důležitou roli.

88 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 88 komentářů