Hull 1:2 Chelsea

Chelsea si dokázala poradiť s mužstvom Hull City, a postupuje tak do osemfinále poháru. O prvý gól sa postaral hneď v úvode zápasu Batshuayi, víťaznú poistku v druhom polčase zabezpečil Tomori. Hull ešte dokázal 15 minút pred koncom zápas znížiť skóre, vyrovnať sa mu však nepodarilo.

Prvá päťminútovka zápasu patrila rozhodne domácim, ktorý sa usilovne tlačili pred bránu Caballera. V 6. minúte však prišiel zlomový moment, po zablokovanej strele Mounta, prišla gólová dorážka z kopačiek Batshuayia. Hull 0:1 Chelsea. Po tomto momente Chelsea prebrala celkovú iniciatívu v prvom polčase. V 16. minúte nasmeroval Mount prihrávku na nabiehajúceho Barkleyho, ten však nedokázal prekonať osamoteného brankára domácich. The blues naďalej držali loptu a snažili sa o druhý gól. V 33. minúte ho mal na kopačkách Mount, jeho dorážku zase raz skvelo vychytal brankár domácich. Na konci prvého polčasu sme ešte videli strelu Azpilicuetu, ani ten však nenašiel recept na prekonanie brankára.

Druhý polčas začal v rovnakom duchu ako ten prvý. Hull prebral iniciatívu a snažil sa vyrovnať. Okrem priameho kopu a jednej strely nad bránu Caballera si však nič vážnejšie nepripravil. Po faule na Mounta prišiel v 63. minúte priamy kop, o ktorý sa postaral Barkley. Ten loptu krásne necentroval pred bránu súpera kde číhal Tomori, ktorý nekompromisne zakončil hlavou do brány domácich. Hull 0:2 Chelsea.Ďalšie poločance mali ešte Pedro a taktiež Tomori, gól však nepriniesli. Po Alonsovom faule, domáci vďaka teču od Kovačica dokázali vyrovnať. Hull 1:2 Chelsea. V závere zápasu vyskúšal pozornosť domáceho brankára mladík Gilmour. Konečný stav sa však nezmenil a Chelsea tak postupuje do osemfinále poháru.