Reakce: Stejné problémy

Frustrovaný Lampard po remízovém zápase s Arsenalem zopakoval téměř totožná slova jako po zápase s Newcastlem. Bědoval nad neefektivností v útočné fázi a nedůsledností v obraně.

Blues hráli více jak hodinu přesilovku poté, co byl při svém návratu na Stamford Bridge po faulu na unikajícího Tammyho Abrahama vyloučen David Luiz. Následnou penaltu proměnil Jorginho. Po hodině hry však shodou nešťastných okolností vyrovnal hostující Martinelli (první střela Arsenalu na branku v zápase). César Azpilicueta nám sice v závěru vrátil vedení, ale opět jsme vedení neudrželi, když o pár minut později zařídil konečnou remízu Bellerin (druhá střela na bránu v zápase).

“Když vedete v závěru 2:1, musíte dělat i ty nejzákladnější věci správně. Záleží i na malých detailech. Při prvním gólu bohužel N’Golo podklouzl. Při druhém se jejich pravý obránce až příliš, příliš snadno dostal na střed a uklidil míč do spodního rohu. Musíme být realisti, měli dvě střely a obě skončily v naší síti.”

“Domácí zápasy jsou si velmi podobné. Týmy brání velmi hluboko a my s tím máme problém. Arsenal hrál v deseti a je tak pochopitelné, že bránili také tímto způsobem a myslím, že své vápno bránili velmi dobře. Je třeba vytvářet si ve velkém šance, tlačit míč do vápna a snažit se střílet. Pokud se nám to daří, tak je třeba toho využít a vstřelit více gólů, protože pokud dáme pouze jeden, tak je soupeř stále ve hře.”

“Nemám příliš v lásce statistiku xG, protože není pokaždé zcela průkazná. Ale v domácích zápasech jsme bodově vespod tabulky, přitom jsme snad druzí v počtu vytvořených šancí, patrně za Liverpoolem. To jenom ukazuje, jak na tom jsme.”

Pro Chelsea byl problém kontrolovat hru proti deseti lidem

“Posledních 15 minut v prvním poločase to bylo proto, že v hlavách jsme hráli stále proti jedenácti lidem a to nám dělalo problémy. Byli jsme rádi, že byl poločas, abychom to mohli řešit.”

“Ve druhém poločase jsme měli hodně balón a spoustu času jsme byli na jejich polovině. Měli pár úniků, ale to se může stát. Pokud hrajete proti deseti, musíte zůstat pozitivní, my jsme však začali být trochu nejistí a to bylo špatně, protože se pak dostali do zápasu. Na nás měla být iniciativa, měli jsme být až nemilosrdní ve vytváření šancí, snažit se rychle posouvat míč a poté šance proměnit. Myslím, že rychlost byla dobrá, ale šance jsme poté nevyužili.”

O soupeřově prvním gólu

“O standartních situacích můžeme mluvit na tréninku a taky na nich můžeme pracovat. Během zápasu to ale někdy nefunguje, což není dobré. Při rohu se snažíme pokrýt hranici vápna. N’Golovi nemám nic za zlé, zůstal poslední vzadu a podklouzl. To není chyba, prostě se to někdy stane. Prvotní problém byl v pokrytí vápna. Hráči musí plnit instrukce, ale někteří z nich běželi kupředu, místo aby se vraceli zpět. Tam byla ta chyby, měli nějakou úlohu a nesplnili ji. Když to nedokáží, tak to za ně bude muset udělat někdo jiný.”

Druhému gólu předcházelo nezakopnutí míče

“Ano, balon měl jít mimo hru. Tammy se sice na chvíli zvedl, ale hra měla být přerušena, když byl na zemi. Na hráče Arsenalu nejsem naštvaný, protože jsme měli po zisku míče balon zakopnout a hru tak přerušit, což se však nestalo.”

“Nyní nevím, jak na tom Tammy je. Narazil si kotník a nyní ho leduje. Zatím jsem s ním nemluvil, tak vám nemohu sdělit cokoliv nového.”

Otázka na Kepův výkon

“Vím, že je na něj upřená velká pozornost, ale to je u téhle úrovně běžné. Při rozehrávce nohama dnes několikrát málem odevzdal balon. To může někdy změnit intenzitu hry. Kepa to ví a musí na tom zapracovat.

“Jsme na čtvrtém místě, což je docela dobré. Vím, vlastně všichni víme, že bychom měli mít v tabulce dalších deset bodů. Musíme se do příště podívat ty důležité detaily.”

273 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 273 komentářů