Chelsea 2:2 Arsenal

Tak nádherně to vypadalo, tak neslavně to skončilo. Chelsea měla umetenou cestičku ke třem bodům, ale opět dokázala zvládnout nemyslitelné. Arsenal ukázal bojovnou vůli a ani celých 70 minut v početní nevýhodě je nedokázal dostat na kolena. Ze Stamford Bridge si tak odvezl v konečném účtování velmi cenný bod.

Už od prvních minut to byla Chelsea, kdo měl navrch a neustále se snažila ohrožovat branku Arsenalu. První velkou šanci měl Tammy Abraham, který si dokázal přesně naskočit na centrovaný míč, ale ze zhruba deseti metrů zamířil pouze doprostřed brány.

Skhodran Mustafi od začátku utkání prokazoval skvělou formu a jednu přihrávku za druhou posílal na kopačky hráčů v modrých dresech. Jedna taková jeho malá domů skončila v moci Abrahama, kterého zastavil až v pokutovém území Luiz, který za penaltový zákrok vyfasoval rovnou červenou kartu. Do útrob stadionu jej vyprovodilo hlasitým a ironickým aplausem publikum. Míč si postavil Jorginho a znovu mistrovsky proměnil. Zápas tak nemohl vypadat ideálněji.

Jenže Chelsea, uchlácholená stavem, který panoval, absolutně rezignovala na jakoukoliv snahu zasadit rozhodující hřebíček do konce poločasu. Hráči zatáhli ruční brzdu a šetřili síly, bůhví na co.

V druhé půli proto přišel trest a studená sprcha. Blues zahrávali rohový kop, který však skončil jako skoro všechny rohy v této sezóně, a dokonce z něj dokázal Arsenal vystarovat do protiútoku. Martinelli přešel přes posledního Kantého, který uklouznul, a překonat Kepu už nebyl žádný problém.

V posledních minutách zápasů dokázala Chelsea přeci jen přetavit svůj tlak v gól. Kapitán Azpilicueta si našel centr po rohovém kopu a na bližší tyči nedal Lenovi šanci. Chelsea si tak tímto zřejmě vybrala své skvělé rohy až do konce sezóny.

Všichni jásali, všichni se radovali z třech bodů, ale světe div se, i druhá střela Arsenalu na bránu v zápase si našla cestu za záda brankáře Chelsea. Bellerin si pohrál na rohu vápna s dvojicí Emerson-Abraham a svojí slabší nohou zatočil míč k tyči ve chvíli, kdy se Chelsea bránila Arsenalu hrajícím v deseti lidech.

Nejedná se tak o nic jiného než o fatální ztrátu, jednu z mnoha, které nás již letos potkaly. Přidejme si k tomu ještě zraněného Abrahama a můžeme se těšit na zajímavý souboj trojice Chelsea-Tottenham-Man United bez svých nejlepších útočníků. Uvidíme, kdo z této trojice dokáže své hráče nejlépe nahradit.

178 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 178 komentářů