Brighton 1:1 Chelsea

Úvod do nového roku nevyšiel hráčom Chelsea podľa predstáv. Po dôležitej výhre na Emirates Stadium hráči The Blues cestovali do Brightonu, z ktorého si dokázali odviezť iba jediný bod. Výsledková a hlavne výkonnostná kríza tak naďalej pokračuje.

Chelsea nastúpila do zápasu s rozostavením 4–2–3–1, ktoré malo priniesť väčšiu ofenzívnu tvorivosť. Do prvej šance sa dostali hostia, jej výsledok znamenal gól. Po rohovom kope sa k lopte dostal Abraham, jeho strelu však nešťastne zablokoval hráč domácich, ktorý loptu posunul k Azpilicuetovi a ten nekompromisne zakončil. Brighton 0:1 Chelsea. V 28. minúte sa do šance dostal Abraham, ktorý namiesto prihrávky na nabiehajúceho Williana zvolil strelu, ktorá mierila nad bránu domáceho brankára. Od tejto chvíle sa snažili domáci hráči o čosi viac, ich najväčšia šanca prišla v 44. minúte. K lopte sa dostal Trossard a skvelo vypálil na Kepu, ktorý však jeho strelu krásne vyrazil.

Druhý polčas pokračoval v rovnakom duchu ako prvý. Chelsea sa snažila, no k ničomu jej to nebolo. Menšie pološance v podaní Pulisica či Jamesa gól nepriniesli. V 79. minúte mali domáci hráči gól na kopačkách, po priamom kope sa opäť vyznamenal Kepa. 84. minúta a Brighton vyrovnáva. Jahanbakhsh predviedol nádherné nožničky a skóre sa mení. Brighton 1:1 Chelsea. V 85. minúte mal ešte obrovskú šancu Hudson-Odoi, ktorého strela však plachtila nad bránu domácich. O minútu neskôr prišiel ďalší likvidačný zákrok Kepu, tentokrát už však posledný. Zápas sa tak skončil nerozhodne 1:1.