Chelsea sleduje situaci Wernera

Chelsea by ráda v zimě posílila své řady o nového střelce a podle informací deníku The Telegraph zjišťuje, zdali se dá výkupní klauzule Timo Wernera zaplatit již v lednovém přestupovém období. Werner je jedním z řady útočníku a křídelníků, o kterých vedení Chelsea uvažuje. Mimo něj na seznamu figurují taková jména jako Moussa Dembele, Jadon Sancho, Wilfried Zaha, Leon Bailey a Samuel Chukwueze.

Lipsko dalo jasně najevo, že bude o udržení Wernera tvrdě bojovat, poněvadž klub se nyní nachází na prvním místě německé Bundesligy a zároveň vyhlíží osmifinálové střetnutí Ligy mistrů proti Tottenhamu.

Nicméně hlavní střelec klubu má ve své smlouvě výkupní klauzuli, jejíž výše doposud není zcela jasná. Podle různých zdrojů se pohybuje mezi 25 a půl miliony liber a až 51 miliony liber, což se Chelsea snaží vyjasnit.

Německý reprezentant vstřelil v letošní sezoně 23 gólů v 24 zápasech a může nastoupit jak na pozici hroťáka, tak dokáže zahrát i zkraje, což by Chelsea vyhovovalo.

Skauti Chelsea sledovali zápasy Lipska hned v několika případech letošní sezony, s tím že zde hostuje Ethan Ampadu, který má zatím na svém kontě pouhých pět startů.

Chelsea má možnost nabídnout klubům jako protihodnotu jednoho z dvojice Oliver Giroud a Michy Batshuayi jako součást obchodu.

Crystal Palace si cení Zahu na 80 milionů liber, nicméně by měli zájem o Girouda či Batshuayie, přičemž francouzský útočník je spojován také s přesunem do Lyonu jako součást přestupu Dembeleho opačným směrem.

Chelsea sleduje Dembeleho už od jeho angažmá v Celticu před třemi lety.

Kromě hledání nového forwarda má Chelsea zájem také o příchod obránce Nathana Akeho, na něhož má předkupní právo a může ho odkoupit zpět za 40 milionů liber.

210 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 210 komentářů