Arsenal 1:2 Chelsea

Chelsea to dokázala. Fantastické utkání na závěr roku, to přineslo poslední letošní londýnské derby mezi Arsenalem a Chelsea. Gunners dlouho vedli přesto nedokázali nakonec odolat dlouhému a velkému tlaku Chelsea, která od změny rozestavení hrála mnohem přesvědčivěji než její soupeř. Ke třem bodům nám však nakonec nejvíce pomohl domácí brankář, který doslova daroval vyrovnávající gól.

Frank Lampard vyrukoval do zápasu se stejným rozestavením a sestavou, jako při vítězném zápase proti Tottenhamu. Jedinou výjimkou byl levý bek Emerson. Italský obránce byl také od začátku utkání tím, kdo z naší sestavy asi nejvíce zaostával.

Byl to však Arsenal, kdo mnohem lépe vstoupil do utkání. Od úvodních minut vypadal velmi svěže při svých útočných akcích a obraně Chelsea velmi hrozil. Ve 13. minutě pak zahrávali hráči v červeném rohový kop. Balón se snesl přímo na hlavu Chamberse, který jej dokázal prodloužit přímo na hranici malého vápna, kde trestuhodně neubránil Emerson Aubameyanga a ten v pohodě umístil míč do sítě. – 1:0

Chelsea vypadala v této pasáži hry velmi bezradně a nedokázala si nijak spolehlivě tvořit hru. Lampard tak už v 34. minutě ukázal, že se vůbec nebojí toho uznat na živo svou chybu při výběru sestavy a svižně zareagovat na průběh hry. Ze hry totiž stáhl tragického Emersona i přes fakt, že na lavičce neměl žádného jiného levého beka a do hry poslal tvořivého Jorginha. Tím Chelsea přešla na klasické rozestavení 4–3–3, což se ukázalo jako naprosto zásadní a skvělý tah.

Od této chvíle až prakticky do konce zápasu to byla zásadně Chelsea, kdo držel míč na kopačkách a tvořil hru. Do druhého poločasu Blues vstoupili se stejným nasazením, se kterým skončili ten první a jejich snaha byla velmi znát.

V 59. minutě pak Frank Lampard šokoval podruhé. Na postranní čáře se objevila naprosto neznámá tvář připravená ke střídání. Mladý debutant Tariq Lamptey však ukázal, proč přesně se pro něj kouč rozhodl. Nahradil na pravém beku Tomoriho a okamžitě ukázal svou obrovskou rychlost a agilnost. Dokázal velmi dobře podporovat útok a byl hrozbou pro obranu Arsenalu.

V 83. minutě už konečně přišla modrá radost. Mason Mount zahrál z pravé strany přímý volný kop, pro který si sebejistě šel Leno. Ten svou rukavicí míč však totálně minul a ten se snesl přímo k nohám Jorginha, který s trefením prázdné brány neměl potíže. – 1:1

O čtyři minuty později pak mohla radost v modrém sektoru naplno. Modří dokázali odolat útoku Arsenalu a Willian okamžitě vyběhl s míčem na druhou stranu do protiútoku. Předal ho Abrahamovi, který mu jej následně zase vrátil do pokutového území. Willian dokázal míč ještě jednou Abrahamovi vrátit, který si pohrál s obráncem a propálil Lena mezi nohama. – 1:2

Chelsea tak zakončila rok 2019 přeci jen velmi důležitou výhrou nad velkým rivalem, ba co víc, způsobem, který může jistě přinést velké posílení sebevědomí borců Blues.

259 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 259 komentářů