Chelsea blízko zisku Sancha

Londýnská Chelsea podle informací listu The Sun intenzivně vyjednává s Borusií Dortmund o přestupu mladého anglického kříldeníka Jadona Sancha, za kterého je ochotna zaplatit více než 100 milionů liber.

Chelsea je připravena bojovat s Manchesterem United a Liverpoolem o zisk anglického reprezentanta, na jehož příchodu klub Franka Lamaparda usilovně pracuje a ze kterého může vysázet až 120 milionů liber.

United loňský rok strávili přesvědčováním Sancha, aby se k nim připojil s tím, že jim pomůže vrátit se do čela evropského fotbalu.

Nicméně je to právě Chelsea, která se v současnosti jeví jako největší kandidát na jeho zisk, poté co Londýňané naznačili, že přistoupí na vysokou částku, kterou Dortmund za Sancha požaduje.

Právě cena nakonec odradila družinu Jurgena Kloppa, ovšem Chelsea německému klubu oznámila, že je za svou ústřední posilu připravena vysázet více než 100 milionů liber.

Frank Lampard se nijak netají tím, že chce do týmu přivést ofenzivního hráče, který by zacelil díru po letním odchodu Edena Hazarda do Realu Madrid.

A Lampard cítí, že právě Sancho je hráčem, který by to dokázal, s tím že Roman Abramovich je připraven plně stát na přestupovém trhu za svým manažerem.

Lamparda zaujaly statistiky rodilého Londýňana nejen co se vstřelených branek týče, ale také počet vytvořených šancí pro své spoluhráče.

Sancho v loňské sezoně vstřelil 12 gólů a zaznamenal 14 asistencí, za což byl zvolen do nejlepšího týmu sezony německé Bundesligy. Zároveň se stal nejmladším hráčem historie Dortmundu, který v lize dosáhl dvouciferný počet branek.

V letošní sezoně anglický křídelník pokračuje ve skvělých výkonech, přičemž na svém kontě má zatím devět gólů a devět asistencí.

To jsou čísla, které obstarával právě Hazard, jehož výkony a dovednosti Lampard ve svém kádru nyní postrádá.

Dortmund však chce Sancha udržet alespoň do konce této sezony, aby jim pomohl na cestě za případným titulem.

Jednou z možností je domluvit přestup v lednu a nechat Sancha v Dortmundu hostovat do konce ročníku, tedy za stejných podmínek jako to Blues udělali v posledním zimním přestupovém období u transferu Christiana Pulisice.

74 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 74 komentářů