Tiskovka: Chelsea vs. Lille

Zítra nás čeká zřejmě klíčové utkání první poloviny sezóny. Nikdo si rozhodně nepřeje pokračovat na jaře až ve druhé nejprestižnější evropské soutěži, tudíž je nutností zisk třech bodů. Frank Lampard nebude mít k dispozici pro zápas proti Lille Fikaya Tomoriho, naproti tomu však může s radostí přivítat zpět navrátilce, Toniho Rudigera.

Němec hrál v této sezóně prozatím pouhých 45 minut, a to v zápase proti Wolves v září. Náš boss však nyní potvrdil, že bude v sestavě v úterý v zápase hraném na Stamford Bridge.

„Je skvělé mít ho zpět. Potrénoval opravdu dobře, zranění je pryč a jeho fyzička je nyní na dobré úrovni.“

„Nejspíš to pro něj bude velmi složité (vrátit se po tak dlouhé době), avšak udělali jsme pro něj vše, co bylo v našich silách. Na tréninku jsme udělali spoustu cvičení, která by měla co nejvíce přiblížit situace v zápasech, také nějaké rychlostní cvičení, tím vším si prošel.“

„Někteří možná přehlédli, že jsme do sezóny vstupovali se zraněním pěti důležitých hráčů. Tyto individuality vám prostě musí scházet. Uvidíme, co nám přinese jeho návrat.“

Tomori a Giroud zmeškali dnešní trénink a Lampard potvrdil, že nebudou schopni zítra hrát.

„Tomori cítil bolest kyčle a dost ho to zužovalo, takže si vzal pár dní na to, aby to vyléčil.“

Lampard řekl, že jeho svěřenci pracují dobře a že je rád, že můžeme hrát znovu tak brzo po nezdaru, který přišel v sobotu. Čeká nás opravdu důležité utkání, kterým si můžeme zajistit účast ve vyřazovací části Champions League.

„Byl by to skvělý úspěch. Očekávání jsou taková, že z této skupiny postoupíme a já to přijímám, přesto to je velmi těžká skupina. Čekala na nás spousta těžkostí, ale myslím si, že jsme si s nimi poradili dobře a dostali se do této pozice. Čeká nás ještě spousta práce, takže musíme jít a vyhrát ten zápas.“

„Nyní je tu příležitost, především pro ty mladé kluky, udělat opravdovou stopu ve světovém fotbale. Mám rád tento tlak, který nás nutí vydat ze sebe vše. Když se nám to podaří, můžeme dokázat spoustu dalšího.“

„Pro hráče je tohle opravdu důležité, protože právě tyto úspěchy vytváří vás jako individualitu a také vás jako tým. Tím mám na mysli postup do další fáze Champions League, což je místo, kde chceme být, a další úroveň pro hráče.“

Nakonec Lampard zanalyzoval naši domácí formu, která byla celkem v kontrastu s naší venkovní formou. Neporazili jsme Valencii ani Ajax a manažer ví, že toto musíme změnit, až přijede Lille.

„Venku jsme dali několik moc pěkných gólů a předvedli skvělé výkony. Pokud se vám podaří skórovat rychle jako proti Burnley nebo Watfordu, výrazně t o změní tvář celého zápasu.“

„Pokud hrajete poměrně dobře doma, ale nedáte za celých 45 minut gól, což byl náš problém v několika zápasech, sami se tím dostáváte pod velký tlak. Musíme proměňovat své šance, především ty, které přijdou ze začátku utkání. POkud máte tlak, musíte ho zúročit.“