Chelsea 0:1 West Ham

Chelsea privítala na Stamford Bridge v mini-derby West Ham. Nejednalo sa však o jednoduchý zápas. Oku nelahodiaci výkon domácich a taktiež skvelý obranný výkon hostí znamenal zápas o ktorom tozhodol jediný gól. O ten sa postaral Creswell a hostia tak vyhrali 0:1.

Chelsea v úvodných 30 minútach predvádzala ukážkový futbal, držala loptu na kopačkách a snažila sa rozbiť skvelú defenzívu West Hamu. Prvá šanca prišla po prieniku a centru Emersona na Pedra, ktorý však loptu napálil len do obrancu súpera. V priebehu niekoľkých minút si vytvoril šance aj Pulišič, ktorý netrafil bránu ani za pomoci hlavičky ani strely. Po rohovom kope netrafil bránu ani Zouma. V 24. minúte sa konečne ozval súper, po centrovanej lopte z pravej strany zakončoval Valencia iba do rúk Kepu. Za zmienku z prvého polčasu ešte stojí Kovačicova strela z diaľky, ktorú vyrazil brankár hostí a taktiež minutie brány po dorážke Pulisiča z centrovanej lopty Jamesa.

Druhý polčas sa pre The Blues začal katastrofálne. V 48. minúte sa dostal Cresswell skvelou zasekávačkou cez Jamesa a jednoducho zakončil k pravej tyči brány domácich. Chelsea 0:1 West Ham. V 59. minúte predviedol Kepa ďalší skvelý zákrok a po rohu hostí zneškodnil hlavičku Andersona. Chelsea sa nedokázala prebudiť z tejto nočnej mory a za pár minút prišiel ďalší zvrat. V 68. minúte dopravil loptu do brány domácich Antonio, jeho gól však zmietol zo stola rozhodca za pomoci VAR technológie. Do konca zápasu nepribudli ďalšie dôležité šance, West Ham tak zvíťazil na Stamford Bridge po dlhých rokoch čakania.