Report: Valencia CF 2:2 Chelsea FC

© chelseafc.com

Podvečerné stretnutie na štadióne Mestalla prinieslo veľkú porciu gólov a skutočne napínavý duel až do poslednej minúty. Ani jeden z tímov si nezaistil postup do vyraďovacej fázy Champions League, domáci nepremenili pokutový kop a dá sa povedať, že zverenci Franka Lamparda môžu byť za remízu vďační. O všetkom sa bude musieť rozhodnúť v poslednom hracom kole.

1. poločas

Začátek utkání byl z obou stran opatrný. Hrálo se spíše mezi vápny a poměrně často se ve hře vyskytovaly nedovolené zákroky. Slibnou situaci měl hned na začátku utkání Willian, který hlavičkoval na hranici malého vápna nad Cillessenovu svatyni.

Ve 100% šanci trestuhodně zklamal domácí Maxi Gomez, který osamocen na malém vápně ani netrefil míč. Stejný hráč neuspěl ve velké šanci ani o několik minut později. Daniel Parejo procedil míč skrz obranu Chelsea a Maxi Gomez z hranice malého vápna netrefil bránu.

Na druhé straně se ve 38. minutě blýsknul skvělým zákrokem Cillessen, který vytěsnil Abrahamovu střelu z bezprostřední blízkosti.

Skóre se poprvé měnilo ve 41. minutě. Na Rodrigův centr ze strany si naběhl Carlos Soler, který uklidil míč za Kepova záda.

Valencii ale vedení nevydrželo ani minutu. Krátce po rozehrání z půlící čáry si na hranici velkého vápna Valencie zpracoval míč Kovačič a druhým dotekem poslal míč k tyči – 1:1. Pro chorvatského hráče to byl první gól v modrém dresu. Potřeboval na něj 71 zápasů a 45 střel. A hned po chvíli mohl přidat i druhý zásah. Jeho střelu ale kryl výborně chytající Cillessen.

2. poločas

Netrvalo ani 5 minut a skóre zápasu se opět měnilo. Chelsea se podařil obrat v utkání. Na Kantého centr vyskočil nejvýše Zouma, jehož hlavičku na malém vápně dorazil Pulišič. Po přezkoumání VARem byl gól uznán.

Polechtání nervů si pro fanoušky Chelsea přichystali Christensen s Kepou. Ti se při situaci v obraně nedohodli, kdo z nich bude hrát míč. Výsledkem byli oba hráči na velkém vápně, míč na kopačkách hráče Valencie a prázdná brána. Útočící hráč Valencie přeloboval Christensena, Kepu, ale i branku Chelsea.

V 63. minutě nešťastně fauloval ve vápně Jorginho Josého Gayu a pískala se penalta. Té se ujal kapitán Valencie Daniel Parejo a Kepa jí výborným zákrokem zlikvidoval.

Valencia i tak ale neřekla poslední slovo. V 83. minutě předvedl neskutečnou fotbalovou parádu Daniel Wass. Ten zhruba 5 metrů za boční hranicí velkého vápna vyslal technickou střelu, kterou překvapil Kepu, Stamford Bridge a dost možná i sebe. Míč se odrazil od tyče za Kepova záda a bylo srovnáno.

Ani nastavených 7 minut už skóre nezměnilo. Chelsea tak stejně jako její dnešní soupeř zůstává na 8 bodech a o postupujících do další fáze Ligy Mistrů se rozhodne až v posledním kole.