Manchester City 2:1 Chelsea

Chelsea si opäť nedokázala poradiť v zápase s väčším súperom, a podľahla tak na ihrisku Manchestru City v pomere 2:1. O úvodný gól sa postaral Kanté, stav sa však ešte menil dva krát v prospech domácich. Do listiny strelcov sa tak zapísal De Bruyne a Mahrez. Chelsea sa tak prepadla na 4. miesto v tabuľke najprestížnejšej futbalovej ligy.

Úvod zápasy začal celkom svižne, hra sa striedala zo strany na stranu. Prvá vážnejšia šanca prišla v 3. minúte, kedy po nahrávke Aguera pred pokutovou oblasťou strieľal len tesne mimo De Bruyne. O päť minút neskôr založil takmer identickú šancu Abraham, ktorý loptu posunul na Williana a ten minul bránu iba o pár centimetrov. Nasledujúce desiatky minút patrili Chelsea, s lepším presingom a hrou na kopačkách. Rýchly prechod Chelsea do útočnej formácie spôsoboval nemalé problémy pre obranu Citiziens. V 21. minúte si poľahky spracoval loptu Kanté, a nasmeroval ju pomerne pomalým tempom až za chrbát Edersona. Gólu už nedokázal nik zabrániť. Man City 0:1 Chelsea. V 29. minúte však prišla ukážková odpoveď od De Bruyneho, ktorý si položil kľučkou dvoch hráčov hostí a pohodlne zakončil do protipohybu brankára hostí. Man City 1:1 Chelsea. Nasledovali menšie pološance na oboch stranách, peknú strelu vyslal De Bruyne. V 38. minúte prišla definitíva pre hráčov The Blues, po Robbenovskej kľučke od Mahreza sa menilo skóre pre domácich. Man City 2:1 Chelsea. Za zmienku z prvého polčasu ešte stojí obrovská chyba Kepu, ktorý nezmyselne nahral Aguerovi, ten však zakončoval iba do konštrukcie brány.

Začiatkom druhého polčasu sme mohli vidieť pekné strely od Kanteho či De Bruyneho, ktoré však gólom neskončili. Po rohu domácich sa snažil zakončiť aj Cancelo, jeho projektil však odvrátil Azpilicueta na hranici bránkovej čiary. Aj napriek tlaku na domácich si Chelsea nedokázala vytvárať plnohodnotnejšie šance. V 94. minúte prišla z čistého neba skvelá šanca Sterlinga, ktorého gól však za pomoci systému VAR neplatil. Do konca zápasu sa tak skóre nezmenilo a domáci si tak pripísali víťazstvo.