Chelsea 4:4 Ajax

Mad night! Titulek, který včera večer zaplavil sociální sítě u zpráv o naprosto neuvěřitelném zápase, který se odehrál na Stamford Bridge. Není mnoho domácích zápasů, které skončily remízou a fanoušci by na ně nadšeně vzpomínali. Toto utkání se však jistě zapíše mezi nejšílenější zápasy, jaké byly na SB kdy k vidění. Pokud se vám tedy zrovna včera porouchal router, můžete být opravdu velmi zklamaní, že jste o něco takového přišli.

Už v prvních pěti minutách bylo jasné, že utkání rozhodně nebude nudit. Ve druhé minutě totiž zahrával Promes volný přímý kop, který na první pohled v klidu kontroloval Tammy Abraham. Bohužel odkop se mu fatálně nevyvedl, a míč si tak srazil za záda bezmocného Kepy – 0:1

Hned další akcí se však Chelsea snažila rychle odpovědět a to se jí také povedlo. Pulisic se dostal rychle do vápna, kde došlo ke kontaktu se soupeřem a rozhodčí se rozhodl odpískat velmi spornou penaltu. Té se chopil tradiční exekutor Jorginho a opět se nemýlil – 1:1

Brzké vyrovnání dalo fanouškům Blues naději, že tento zápas přece jen může dopadnout dobře. Ovšem Ajax měl zrovna den neuvěřitelných gólů. Ve 20. minutě z pravého křídla fantasticky poslal míč do vápna Ziyech, kde se znovu mohl radovat Promes – 1:2

Naprosto šílený den pro Kepu pak korunoval ve 35. minutě opět Ziyech, který zahrával přímý kop prakticky od rohového praporku. Z tohoto místa zvládl míč zatočit tak, že skončil až na zadní tyči, kterou si náš brankář nepohlídal, a jak se po něm natahoval, odrazil se od jeho obličeje do brány – 1:3

Do druhého poločasu vstoupila Chelsea již s Reecem Jamesem na pravém beku, přičemž tragického Alonsa nahradil Azpilicueta. Ovšem i přes snahu Blues dotáhnout manko přišel další zářez od Ajaxu. Naprosto nepokrytý van de Beek si zpracoval ve vápně přihrávku a z druhé vypálil nechytatelně – 1:4

V tuto chvíli to pro modré už vypadalo naprosto beznadějně. Ovšem následně jsme mohli být svědky úžasné stíhací jízdy. V 63. minutě zvládl tečovat Abraham střelu Pulisice a na zadní tyči ještě doklepl míč do sítě kapitán Azpilicueta – 2:4

Za pět minut se již začaly skutečně dít věci. Nejprve se po volném míči vrhnul před šestnáctkou Abraham, kterého však došlápl Blind a jelikož už měl jednu žlutou, tak druhá znamenala pro něj konec v utkání. Jenže ještě než došlo k přerušení hry, naše akce pokračovala a Hudson-Odoi zkoušel vypálit. Jeho ránu zastavila ruka Veltmana a aby toho nebylo málo, tak i jemu byla udělena druhá žlutou, a Ajax se tak najednou ocitl v devíti lidech, bez dvou stoperů a Jorginho se chystal zahrávat druhou penaltu. I tu s přehledem proměnil a stadion tak začal praskat nadšením – 3:4

V 74. minutě už bylo vyrovnáno. Skvěle zahraný roh bohužel skončil po hlavičce fantasticky hrajícího Zoumy jen na břevnu. Míč se však odrazil přesně k nohám Jamese, který se nemýlil, a stal se tak nejmladším střelcem Chelsea v Champions League v historii – 4:4

Velký tlak za vyrovnání se Blues sice povedl, když skóroval ještě jednou Azpilicueta, ovšem následný přezkum u videa ukázal, že gólu předcházela ruka Abrahama, a tak se pro změnu odebíral gól Blues. Poslední dvě obrovské šance Batshuaiye gólem neskončily, a tak si soupeři body zřejmě spravedlivě rozdělili.