Chelsea 1:2 Man United

Chelsea končí svou pouť Carabao Cupem bohužel již ve čtvrtém kole. Ve svém druhém vystoupení v této soutěži totiž podlehla na domácím trávníku Rudým Ďáblům z Manchesteru. Odplata za první prohru s tímto soupeřem se tak úplně nevyvedla a Blues budou muset nyní soustředit své síly na další soutěže.

Začátek utkání přesto nevypadal úplně zle. Chelsea vyběhla do utkání s velkou intenzitou a předávala si rychle míč. Bohužel tento stav vydržet pouze prvních zhruba pět minut. Následně už začala být hra obou týmu velmi neurovnaná a vynikala tak pevná defenziva, přes kterou ani jeden ze soupeřů nedokázal dlouho najít recept.

Náznak první větší šance zahodil ve 13. minutě McTomminay, když si naběhl na skvěle zahraný roh po zemi a z první se snažil zatočit míč do bližší šibenice. Naštěstí však otřel míč jen o boční síť.

Ve 25. minutě ztratil míč na levé straně Marcos Alonso, James si narazil míč se svým spoluhráčem a když už byl uvnitř pokutového území, tak ho Alonso nesmyslně zezadu složil na zem. Nesmyslný faul to byl hlavně proto, že Jamese křižoval také Marc Guehi, který měl situaci relativně pod kontrolou. Rozhodčí neváhal a nařídil pokutový kop, ze kterého se Marcus Rashford pro tentokrát nemýlil – 0:1

Do druhé půle vyběhl úplně jiný mančaft než ten, který jsme měli možnost vidět v prvním poločase. Chelsea prakticky hned od úvodu přikovala United k vlastní šestnáctce a snažila se o vyrovnání. To mohlo přijít už ve 49. minutě, kdy se na levém křídle ocitl volný Alonso a poslal dokonalý přízemní centr na úplně volného Hudsona-Odoie, který fatálně na malém vápně nedokázal zakončit mezi tři tyče.

V 61. minutě se však už fanoušci Blues dočkali. Caballero pod tlakem nakopl míč dopředu kde ještě před půlící čárou vyhrál hlavičkový souboj Batshuayi s Maguirem. Dezorientovaný Angličan dovolil našemu útočníkovi si přebrat skákající míč a ten následně zvládl v obložení tří obránců a ve sprintu zamířit dokonale přesně k tyči – 1:1

Pulisice následně nahradil na hřišti Pedro, který toho poslední dobou příliš mnoho neodehrál a také ukázal proč tomu tak je. Nejenže toho v zápase mnoho pokazil, v 73. minutě navíc deset metrů před šestnáctkou fauloval Rashforda a ten si vzal i následnou exekuci přímého kopu. Nutno dodat, že ta se mu povedla opravdu náramně, když dokázal trefit míč přímým nártem tak, že skončil nechytatelně v pravé šibenici – 1:2

Přestože Chelsea pak ještě hodně chtěla vyrovnat, nedokázala si nijak poradit s pevným červeným betonem, a tak musela skousnout další hořkou porážku od svého rivala. Pozitivem tak zůstal pouze velmi dobrý výkon našich mladíků, kteří v tomto zápase dostali svou šanci a rozhodně ji nepromarnili.

267 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 267 komentářů