Malý postavou, velký duchem – Shaun Wright-Phillips

Šepotalo se, že je na odpis. A teď se mu klaní Londýn. Shaun Wright-Phillips si díky svému brilantnímu výkonu a vstřelené brance v zápase s Levski Sofia řekl nahlas o místo v základní sestavě.

Když Shaun Wright-Phillips přišel na Stamford Bridge z Manchesteru City za 21 milionů liber, nikdo se vysoké ceně nedivil. Přišel výtečný fotbalista, který jisto jistě bude hrát pravidelně v základní sestavě – říkalo se. A ejhle. Skutek utek. Loni na jeho místě hrál převážně Joe Cole. Letos při změně herního systému mu překáží v cestě do základní sestavy Michael Essien.

SWP nedostává tolik příležitostí, kolik by si zasloužil. Už několikrát se mluvilo o tom, že je z angažmá v Chelsea znechucen. A proto během posledních pár týdnů se v tisku vyrojilo mnoho spekulací o jeho možném odchodu. Chtěla by ho získat hned řada klubů, ale největší zájem prozatím jeví West Ham, jehož zástupci se několikrát veřejně přiznali k tomu, že o Wrighta-Phillipse budou usilovat.

A když se navíc kolikrát SWP nedostane ani na lavičku náhradníků a rovnou si to namíří na tribunu, řeknete si, že pro jeho profesionální kariéru bude lepší zvolit jiný klub. Jenže postavou malý fotbalista má o to větší a pevnější vůli. Jeho psychiku tyto záležitosti nijak nepoznamenaly. „Přistupuje ke svým povinnostem jako profesionál,“ všiml si Mourinho.

Wright Phillips si je vědom toho, že jeho šance přijde. Bude se zkrátka rvát do posledního dechu o post v základní jedenáctce. Jedna ze zmíněných šancí přišla v úterý. Chytil ji pevně za pačesy a nyní se očekává, zda mu Mourinho dá důvěru i v příštích zápasech. SWP svému nadřízenému věří, a proto ani v žádném rozhovoru nemluví o svém předčasném konci v Chelsea, ale rovnou vyslovuje přání – vyhrát s The Blues Ligu Mistrů. „Vím, že jsem v CFC š?astný,“ prohlásil.

Díky svým výkonem zřejmě usvědčil Mourinha v tom, že jeho odchod by byl velikou ztrátou. Portugalský manažer totiž hned po zápase odpověděl na dotaz novinářů, že nechce, aby SWP v lednu odešel. „Přeji si, aby zůstal. Zprávy o jeho odchodu jsou pouhé spekulace. Jsem s ním velmi spokojený,“ podotkl. „Normálně se nedívám tolik na to, kdo dal branku. Rozhoduje výkon celého týmu, ale Shaun byl v úterý výjimečný. Ten hoch si gól zasloužil.“

K VĚCI

„Dle zcela čistě mého názoru by si SWP základní sestavu zasloužil. Myslím, že by byl pro Chelsea velkým přínosem. Stačí si vzpomenout na jeho nezapomenutelné výkony v dresu Manchesteru City.

Pokud by chtěl manažer José Mourinho opět oživit ofenzivní hru po stranách, která letos uvadá, zařazením Wrighta-Phillipse do základní sestavy by chybu určitě neudělal.

Snad by asi byl větším přínosem než Ballack. A jak? Přesunout Lamparda zpátky na jeho post do středu zálohy a univerzálního Essiena přemístit nalevo.“

Komentáře

reklama
K tomuto článku není možné vkládat komentáře.