Burnley 2:4 Chelsea

Chelsea pokračuje v krasojízdě a připisuje si již 7. vítězství v řadě ve všech soutěžích.

Chelsea byla od začátku aktivnějsím týmem, ale nebylo jednoduché dostat míč pod kontrolu a v klidu rozehrát. Hru doprovázela spousta nepřesností z obou stran a ani jeden tým nebyl schopný mít míč delší dobu v držení. V 21. minutě chyboval při rozehrávce obránce Burnley na půlce a pohotový Pulišič získal míč a běžel do protiútoku, Christian nezazmatkoval a zbytečně nenahrával, udělal si jednu kličku a mezi nohami obránce poslal míč do levého dolního rohu branky Popa.

Po prvním góle přišla aktivita Burnley, měli několik šancí ze standartních situací a rohových kopů, po kterých bohudík gól nepadl. Naopak ke konci poločasu se k míči opět dostal v protiútoku Pulišič, kterému se nabízeli Mount s Abrahamem, ale Pulišič to vzal opět správně na sebe a s přispěním teče zvýšil na 2:0 pro Chelsea.

Samozřejmě jak známe tuto sezonu Chelsea, tak jsme se báli vstupu do druhého poločasu, kdy jsme často inkasovali, ale bylo to právě naopak. V krátkém sledu skoróval nejdříve Pulišič hlavou po centru Mounta a završil svůj hattrick a o dvě minuty později se individuálně prosadil i Willian.

Bylo prakticky po zápase, ale Burnley se jen tak nevzdávalo a 4 minuty před koncem poslal střelu z velké dálky Rodriguez, na kterou Kepa nedosáhl a o 3 minuty pozdějc střílel zpoza vápna McNeil a díky Tomoriho teči míč opět skončil v síti.

Chelsea sice neudržela čisté konto a obdržela na konci zápasu 2 trochu zbytečné góly, ale velkým plusem je Christian Pulišič a další veledůležité 3 body do tabulky.