Preview: Burnley vs. Chelsea

Poslední říjnové kolo je tu a jedno je jisté – Chelsea rozhodně nečeká jednoduchý úkol. Blues zajíždí na Turf Moor, kde se utkají s Burnley. Soupeř velmi nepříjemný, kdykoliv jsme se s ním střetli. Obzvlášť v letošní sezoně se jim velmi daří, a tak budeme dnes podat nadstandartní výkon. Chelsea bude chtít určitě prodloužit momentální skvělou sérii a udržet se v kontaktu s čelem tabulky.

Burnley

Burnley se letos zatím daří zvládat utkání proti týmům, se kterými reálně bojuje o lepší místa v tabulce. Proto se při pohledu na dvacítku týmů Premier League kdekdo jistě podiví nad jejich skvělým umístěním na osmé příčce. Na důležitá utkání se tak dokáží velmi dobře připravit. S papírově silnějšími mužstvy ovšem zatím příliš štěstí neměli. Z velké šestky se sice utkali pouze s Arsenalem a Liverpoolem, obě utkání ale pro ně skončili porážkou stejně jako naposledy s kometou letošního ročníku, Leicesterem.

Nelze tedy tvrdit, že by letos Burnley byli nějakým katem lepších týmů, přesto se budou hráči Chelsea muset mít výrazně na pozoru. Zvlášť pokud se jedná právě o utkání na jejich domovském stánku. Zde jsou totiž klasicky velmi nepříjemní a souboj s nimi zde často dost bolí. To, co Chelsea nyní potřebuje ze všeho nejméně je nějaké další zranění tak doufejme, že svěřenci Seana Dycheho budou tentokrát o něco více krotcí.

Zpět do sestavy se Burnley vrácí Jack Cork a také Ashley Barnes, jehož na Stamford Bridge nemají zrovna v lásce. Do utkání jistě nezasáhne Danny Drinkwater, který se sice zrovna s kocovinou nejspíš neléčí, ovšem jako kmenový hráč Chelsea nastoupit nemůže.

Hráč ke sledování: Chris Wood

Chelsea

Blues zažívají fantastický říjen. Ve všech soutěžích se jim podařilo vytvořit si sérii 6 vítězství v řadě, kterou můžou proti Burnley znovu natáhnout. Velmi dobrou práci reflektuje také fakt, že Chelsea stále trpí na velký počet zraněných hráčů, obzvláště pak na pozici stopera a středních záložníků. Proto už několik zápasů po sobě musí zápasy absolvovat stoperská dvojice Zouma – Tomori, nutno však říct, že jejich forma se velmi zvedla. Ve středu hřiště pak nemají nárok na odpočinek Jorginho, Kovacic ani Mount.

Velká porce zápasů v rámci jednoho týdne tak je pro tento nyní velmi úzký kádr poměrně problém, se kterým se však zatím pere nadmíru dobře. Důležitá vítězství nad Newcastelem a Ajaxem v Lize Mistrů jsou toho jistě důkazem. Všechno podtrhují také 2 čistá konta v řadě, což svědčí o zlepšující se obraně.

Unavený kádr bude muset zvládnout zápas bez stále zraněných N´Golo Kantého, Antonia Rudigera, Rosse Barkleyho, Andrease Christensena a Rubena Loftus-Cheeka. Na lavičce se tak znovu jistě objeví někteří mladíci, největší šanci mají Marc Guehi a Billy Gilmour. Italský zadák Emerson už by měl být plně připraven.

Hráč ke sledování: Christian Pulisic

Předpokládané sestavy

Burnley – Pope – Lowton, Tarkowski, Mee, Pieters – McNeil, Westwood, Hendrick, Brady – Wood, Rodriguez

Chelsea – Arrizabalaga – Azpilicueta, Zouma, Tomori, Emerson – Jorginho, Kovacic – Pulisic, Mount, Hudson-Odoi – Abraham

Poslední vzájemné zápasy

12.02.2017 – PL – 25. k – Burnley FC – Chelsea FC – 1:1
12.08.2017 – PL – 1. k – Chelsea FC – Burnley FC – 2:3
19.04.2018 – PL – 31. k – Burnley FC – Chelsea FC – 1:2
28.10.2018 – PL – 10. k – Burnley FC – Chelsea FC – 0:4
22.04.2019 – PL – 35. k – Chelsea FC – Burnley FC – 2:2

Statická zajímavost

  • v posledních 11 domácích zápasech Burnley zvítězil tým, který dal první branku
  • Chelsea vyhrála posledních sedm venkovních zápasů v PL, ve kterých vstřelila úvodní branku

Zápasové menu
Burnley FC vs. Chelsea FC
Turf Moor (Burnley)
26. 10. 2019 18:30 SEČ
R: Michael Oliver
TV: PREMIER Sport

Tip Redaktora: 0:2

69 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 69 komentářů