Lille 1:2 Chelsea

© chelseafc.com

Chelsea zvládla nelehký úkol a z hřiště loňského vicemistra francouzské ligy si odváží velmi cenné 3 body.

V sestavě nechyběl Ngolo Kanté a dalším překvapením bylo nasazení Reece Jamese, který hrál na wingbacku a Azpilicueta byl tím pádem členem tříčlenné obrany. Chelsea byla od začátku aktivnější a Lille až na vyjímky nepouštěla k míči. Ve 22. minutě našel Tomori přízemním centrem oslavence 22. narozenin Abrahama, který si na úrovni penalty výborně zpracoval míč a pohotově uklidil do Maignanovy branky.

Vše šlo ve prospěch Blues, jenže opět jsme doplatili na neschopnost bránit standartní situace. Lille ve 31. minutě zahrávali roh, který se naštěstí ubránit podařilo, ale při následném rohu si nedokázali Tomori se Zoumou pohlídat Osimhena, který hlavou vyrovnal.

Jako v minulých zápasech přišel gól prakticky z ničeho a Chelsea se snažila dostat opět dosedla. Před koncem prvního poločasu předvedl skvělou střelu Jorginho, který z 20 metrů kroutil míč do pravého rohu branky domácích, ale míč pouze orazítkoval tyč.

V druhém poločase se Chelsea opět snažila strhnout vítězství na svou stranu, jenže vůbec se jim nedařilo dostávat do vyložených příležitostí. V 67. minutě se Lampard rozhodl vystřídat Jamese a místo něj šel na hřiště Odoi. Rozestavení se tedy změnilo na 4–2–3–1 a neslo to své ovoce. V 78. minutě po centru Odoie pálil z první Willian, který se trefil mezi nohy obránce a následně se míč odrazil od země a přeskočil brankáře Lille.

V závěru utkání mělo Lille pár dobrých příležitostí a jen díky skvělým zákrokům Kepy jsme si odvezli všechny 3 body.

Lille (3–4–3):
Maignan, Celik, Fonte, Gabriel, Mandava, Ikone (62´ Yazici), Soumare, Andre (69´ Renato Sanches), Bamba, Araujo (75´ Xeka), Osimhen

Góly: 33´ Osimhen

Žluté karty: 44´ Ikone

Chelsea (3–4–3):
Kepa, James (67´ Odoi), Azpilicueta ©, Zouma, Tomori, Alonso, Jorginho, Kante, Mount (87´ Kovačič), Willian (85´ Pedro), Abraham

Góly: 22´ Abraham, 78´ Willian

Žluté karty: 35´ James