Preview: Lille vs. Chelsea

Chelsea odcestovala na druhý okraj kanálu La Manche, kde se v blízkém městě Lille utká s tamním celkem LOSC. Druhé utkání Champions League je tady a Blues rozhodně mají co napravovat. Po zpackaném úvodním domácím zápase bude nyní nutností naplno bodovat, aby jim neutekly postupové pozice.

Jen co by kamenem dohodil. Tak by se dala popsat vzdálenost mezi Londýnem a městem Lille ležícím na severozápadě Francie u hranice s Belgií. Celkově si Blues letos můžou užít venkovní utkání v rámci Champions League, jelikož všechny destinace jsou příjemné a Anglii velmi blízké. Co však není až tak příjemné jsou povinnosti, které nás zde budou čekat.

Chelsea fatálně nezvládla své úvodní utkání s trápící se Valencií a na vlastním stadioně prohráli 0:1. Nyní tak musí přivést těžké body z venkovního hřiště, aby si udrželi pozici hlavního papírového aspiranta na postup do play off z prvního místa.

Lille

Bude se jednat o souboj dvou týmů bez bodového zisku, jelikož i Lille své utkání s Ajaxem prohrálo rozdílem 0:1. Poslední ligový zápas pak jen remizovala v Nice 1:1. Loňský skokan, který šokoval a dokázal se umístit na konečném 2. místě v ligové tabulce bude mít letošní rok mnohem obtížnější. Největší ztrátou totiž je letní odchod hvězdy Nicolase Pepeho do Arsenalu. Pepe byl daleko nejlepším hráčem a největším ofenzivním tahounem Lille v minulé sezóně a nahradit jej Lille zatím úplně nedokázalo.

Co se týče zranění tak velkou ztrátou je určitě syn legendárního George Weaha, Timothy Weah.

Chelsea

Od začátku sezóny jsou naše výkony lehce jako na houpačce. Předvádíme však pro nezaujatého diváka velmi pohlednou hru a naše zápasy zásadně nenudí. Obrovská příjemná změna oproti posledním letům. Postupně se ale začíná zvedat i forma týmu, což Blues naposledy potvrdili přesvědčivým výkonem doma proti Brightonu, kdy dokázali také konečně poprvé v sezoně udržet čistý štít. Výsledek 2:0 mohl být o mnoho výraznější, pokud by se podařilo proměnit všechny gólovky.

To, na co ale všichni fanoušci čekají, je návrat všech marodů zpět do plného zatížení. Přestože je ještě stále mnoho klíčových hráčů mimo hru, už nyní se můžeme těšit alespoň z návratů Calluma Hudsona-Odoie, Reece Jamese a také N´Gola Kantého, který by měl být připraven zasáhnout do zápasu, což je velmi pozitivní zpráva. Především pak ale návrat Hudsona-Odoie dává fanouškům velké naděje. Ve svých prvních zápasech koneckonců ukázal, že zranění na jeho talentu nezanechalo žádné stopy.

Mimo hru tak zůstávají už pouze tři poslední mohykáni. Věřme, že Rudiger a Emerson co nejdříve vyléčí svá zranění, na návrat Rubena Loftus-Cheeka si budeme ještě do konce měsíce počkat.

Předpokládané sestavy

Lille – Maignan – Çelik, Gabriel, Fonte, Bradarić – Andre, Soumaré – Araújo, Ikoné, Bamba – Osimhen

Chelsea – Kepa – Azpilicueta, Christensen, Tomori, Alonso – Jorginho, Kovacic – Willian, Mount, Hudson-Odoi – Abraham

Zápasové menu

Lille OSC vs. Chelsea FC
2. 10. 2019 21:00 SEČ
Stade Pierre-Mauroy (Lille)
R: Aliaksiej Kuĺbakoŭ (BLR)
TV: O2 TV Fotbal

Tip redaktora: 0:2

76 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 76 komentářů