Chelsea 2:0 Brighton

Home, sweet home. Hráči Chelsea se konečně dočkali a dokázali vybojovat první domácí vítězství v rámci Premier League. Zápas proti Brightonu se hrál vesměs na jednu bránu, přesto se vítězství nerodilo rozhodně lehce. Na startu šňůry papírově snazších utkání jsme tak zabodovali velmi dobře a věřme, že další vítězství se teď pohrnou.

Už od začátku utkání bylo jasné, že Chelsea chce diktovat tempo a ukázat, kdo je doma. Blues naskočili do utkání s velkou intenzitou a zejména skvělý pohyb s míčem v podání Masona Mounta dělal obraně Brightonu velké obtíže. První velkou šanci spálil Abraham, který střelu ze vzduchu namířil pouze vysoko nad bránu. Chelsea celý poločas naprosto dominovala hře a když už se vyskytla nějaká šance Brightonu na brejk (například po chybách Barkleyho) obrana v čele s fantastickým Tomorim dokázala soka držet na odstup od naší šestnáctky.

Od 30. do 40. minuty přišla pasáž tří tutových šancí, kdy Chelsea ukázala velkou neschopnost v koncovce. Nejdřív vyslal Jorginho skvělým passem za obranu Pedra, který si však míč zpracoval lehce směrem od brány a svou střelu dokázal namířit pouze do brankáře hostí. Následoval skvělý centr od Alonsa na zadní tyč, kde pro změnu selhal v obří šanci Barkley. Do třetice se do pozice zakončujícího dostal Alonso, když centr Azpiho dokázal v pádu namířit pouze nad bránu.

Druhá půle ještě nestihla ani pořádně začít a již v 49. minutě svou agilností a skvělým pressignem dokázal Mason Mount vybojovat pokutový kop. Míč si na bílý puntík položil Jorginho a svým typickým chladným zakončením nedal Ryanovi šanci – 1:0

Po vstřeleném gólu mohl přidat pojistku Pedro, který však opět mířil pouze doprostřed brány. Pár minut na to málem dokázal využít chybné přihrávky na golmana Abraham, ovšem Ryan mu dokázal zmenšit střelecký úhel.

Neschopnost přidat druhou branku se mohla opět stát osudnou. Brighton se dokázal brzy oklepat a dostat se do pasáže, kdy dokázal přivodit nejeden lehčí infarkt fanouškům Blues. Nejdříve se prokličkoval ke střele Alzate, kterou Christensen srazil jen těsně vedle brány. Z následného rohového kopu byla šance ještě větší. Burn svou hlavičkou orazítkoval pouze břevno.

Pak už dal o sobě vědět Hudson-Odoi, který navedl míč na střed, aby jej pak předložil na pravé křídlo volnému Willianovi. Ten si stihl lehce zatancovat nad míčem a poté vypálit na bránu. Teč obránce stojícího před ním znamenala důležitý a rozhodující gól – 2:0

Od toho okamžiku již bylo prakticky rozhodnuto a Chelsea v klidu kontrolovala hru. Přesto mohl být výsledek ještě výraznější. Do skvělé šance se svým dravým pohybem dostal Tammy Abraham, který se ovšem místo jistoty ve formě střely na zadní tyč tváří v tvář golmanovi rozhodl pro dloubáček. Ten však dokázal brankář hostí vytěsnit. Chelsea tak zdolala Brighton a vykročila správným směrem za postupem vzhůru tabulkou!