Chelsea 7:1 Grimsby

Chelsea si poradila s Grimsby Town FC hladko 7:1, a postupuje tak do 4. kola v ktorom sa stretne s Manchestrom United. Za domácich sa presadil James, Batshuayi, Hudson-Odoi, Pedro, Barkley a Zouma.

Frank Lampard pripravil do zápasu prerotovanú zostavu, v ktorej si na svoje prišli hlavne mladíci. Hneď v úvode zápasu prebrala Chelsea iniciatívu a v 5. minúte nasledoval menší prienik Barkleyho so zakončením do brány McKeowna. Chelsea 1:0 Grimsby. 2 minúty na to, nasledoval ďalší gól v podaní Batshuayia. Chelsea 2:0 Grimsby. V nastávajúcich minútach panovala menšia odmlka, počas ktorej sa súper začal otriasať z dvoch rýchlych gólov. V 19. minúte sa skvelým volejom blysol Matt Green, ktorý nedal šancu brankárovi domácich. Chelsea 2:1 Grimsby. Do konca prvého polčasu sme mohli vidieť menšia polo šance a taktiež zatiahnutie Zoumu v pokutovom území počas rohového kopu. Nasledovala penalta, ktorú bezpodmienečne premenil Pedro. Chelsea 3:1 Grimsby.

V druhom polčase sme o ďalšie akcie nemali núdzu. Do zápasu sa postupne dostali Anjorin a Maatsen, vďaka ktorím the Blues zakončili zápas so 6 hráčmi z akadémie. V poslednej desaťminútovke pridali góly ešte James, Batshuayi a taktiež Hudson-Odoi. Zápas tak skončil 7:1 a v 4. kole si hráči the Blues zmerajú sily s Manchestrom United.

Chelsea (4–2–3–1)

Caballero – Alonso (67. Maatsen), Zouma, Guehi, James – Barkley, Gilmour – Hudson-Odoi, Pedro © (67. Anjorin), Pulisic – Batshuayi

Grimsby (5–3–2)

McKeown © – Hewitt, Hendrie, Pollock, Davis, Gibson (70. Cook) – Clifton (56. Wright), Hessenthaler, Whitehouse – Green (64. Ogbu), Hanson