Preview: Chelsea vs. Grimsby

Je tu 3. kolo Carabao Cupu a to značí jediné – do soutěže vstupují nejlepší týmy z Premier League. Mezi nimi samozřejmě také Chelsea, která své úvodní utkání v honbě za ziskem Ligového poháru odehraje na vlastním hřišti. Soupeřem budou až čtvrtoligoví hoši z Grimsby Town. Papírově vcelku jasné utkání, ovšem předpokládaný větší počet mladíků v sestavě Chelsae může znamenat, že utkání nakonec bude docela zajímavé.

Je tu další soutěž, ve které budou chtít Blues jistě uspět. Asi nejméně oceňovaná trofej v anglickém fotbale, ovšem i tak je její zisk velmi cenný, a jak je známo ve fotbalovém světě, Chelsea má v krvi získávání trofejí. Proto jistě budou chtít i pro zisk Carabao Cupu udělat vše.

Přesto je určitě třeba říci i to, že právě tyto zápasy jsou tou největší šancí pro mladíčky z akademie pro to, aby se ukázali i v dresu A-týmu a ukázali se tak světu velkého fotbalu. A toto utkání určitě nebude jiné, jelikož i letos má Chelsea opravdu z čeho vybírat. Přestože už od začátku sezóny dokázal Frank Lampard do sestavy zapracovat další tři produkty akademie, které teď nastupují pravidelně, stále není výběr vyčerpán. Proto se můžeme těšit, že uvidíme, jak se někdo z hráčů jako Guehi, Gilmour, Maatsen nebo třeba Anjorin popasují se svou velkou šancí.

Bude na Lampardovi, aby dokázal výběr mladých hráčů zkombinovat se zařazením dalších hráčů A-týmu tak, aby byl v prvé řadě pozitivní výsledek utkání.

Grimsby

Co tak říct o tomto malém klubu? Tým sídlící ve městě Cleethorpes byl založen již v roce 1878, a tak se jistě řadí mezi ty tradiční regionální kluby, které přispěly zrození fotbalu v jeho kolébce.

Momentálně hrají EFL League Two, čili 4. nejvyšší anglickou soutěž. Do té se vrátili teprve před třemi lety po letech strávených v neligových soutěžích.

Chelsea

Blues bohužel v neděli padli na Stamford Bridge se zatím suverénním Liverpoolem. Především výkon ve druhé půli však opět ukázal, že tento tým umí bojovat se silnými mužstvy a že má hlavně také velký charakter. Sezónu zatím stále dokola stěžují nová a nová zranění, která se nám nevyhnula ani v tomto utkání.

Pokud jde však o zprávy z toho pozitivnějšího soudku, můžeme říct, že jsme se konečně dočkali návratu Calluma Hudsona-Odoie a Reece Jamese. Oba mladíci se dokázali dát konečně do kupy a je očekáváno, že od Lamparda dostanou šanci právě nyní. Věřme tedy, že jim zdraví vydrží a budou moci nastupovat i do těžších utkání.

Mimo hru bohužel opět Emerson, který si obnovil zranění a bude nadále několik týdnů chybět. Christensen si zranil proti Liverpoolu koleno, a tak nejspíš nebude hrát vůbec. Mimo je stále také Tony Rudiger a Loftus-Cheek.

Předpokládané sestavy

Chelsea – Caballero – James, Zouma, Tomori, Azpilicueta – Kante, Gilmour – Pulisic, Barkles, Hudson-Odoi – Batshuayi

Grimsby – McKeown – Hewitt, Waterfall, Gibson, Hendrie – Cook, Hessenthaler, Robson – Green, Hanson, Rose

Poslední vzájemné zápasy
Chelsea se s Grimsby utkala naposledy v roce 1996, kdy v rámci FA Cupu svého soupeře dokázala zdolat 4:1. Jde již tedy o velmi zaprášenou vzpomínku.

Zápasové menu

Chelsea FC vs. Grimsby Town FC
25. 9. 2019 20:45 SEČ
Stamford Bridge (Londýn)
R: Keith Stroud

Tip redaktora: 4:0

144 komentářů

Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 144 komentářů