Liverpool 3:2 Chelsea

O víťazovi UEFA Super Cup je rozhodnuté. Chelsea po skvelom výkone podľahla Liverpoolu až po penaltách. Nerozhodný výsledok 1:1 naznačil predĺženie zápasu, v ktorom sa dokázal presadiť Mané a Jorginho. Zápas tak putoval až na penaltový rozstrel, v ktorom mal viac šťastia Liverpool.

Zápas sa taktiež niesol v duchu noviniek, Stephanie Frappart sa stala prvou ženskou rozhodkyňou v takomto dôležitom zápase. Liverpool začal od prvej minúty dokazovať, že titul LM si zaslúžil. Svoju prvú šancu si vytvoril v 5. minúte, kedy sa nedokázal presadiť Mané. Na opačnej strane vyskúšal Pedro pozornosť gólmana The Reds Adriana. V 16. minúte sa po strele Salaha vyznamenal Kepa. V 22. minúte nasmeroval Pedro strelu iba do konštrukcie brány. V 36. minúte prišlo vytúžené ovocie práce z kombinácie Pulisic-Giroud, ktorý strieľa otvárací gól. Liverpool 0:1 Chelsea. Do konca polčasu dokázala Chelsea súpera zatlačiť, druhý gól však nestrelila.

Po zmene strán začal aktívnejšie Liverpool, Mané po strele Firmina reagoval skvelo a loptu v 48. minúte vtesnal do brány. Liverpool 1:1 Chelsea. Nasledovala kopa polo-šancí na oboch stranách, tá najväčšia prišla v 75. minúte, kedy odrazenú loptu nedokázal dopraviť do brány Van Dijk. V 86. minúte sa po skvelom uvoľnení Mané netrafil do brány.

Nasledovalo predĺženie, v 95. minúte našiel Firmino luxusne Maného, ktorý nekompromisne premenil svoju šancu. Liverpool 2:1 Chelsea. V 99. minúte prepasoval Pedro prihrávku na Abrahama, ktorému podrazil nohy Adrian a nasledoval tak pokutový kop, ktorý Jorginho premenil. Liverpool 2:2 Chelsea.

Abraham mal v 104. minúte na kopačkách rozhodujúci gól, jeho strela však minula ľavú žrď brány. Na hráčoch The Reds bola viditeľná únava, ktorú chcel využiť čerstvý Mount. Jeho projektil však Adrián vyrazil. Keďže sa skóre nezmenilo ani po predĺžení, nasledovali penalty.

Pri penaltách sa presadili všetci hráči okrem Abrahama, ktorý nepremenil 5. penaltu a Liverpool tak vyhral 5:4.

Liverpool: Adrian; Gomez, Matip, Van Dijk, Robertson (Alexander-Arnold 91'); Fabinho, Henderson, Milner (Wijnaldum 64'); Oxlade-Chamberlain (Firmino 46'), Mane (Origi 103'), Salah

Chelsea: Kepa; Azpilicueta, Christensen (Tomori 85'), Zouma, Emerson; Kovacic (Barkley 101'), Jorginho, Kante; Pedro, Giroud (Abraham 74'), Pulisic (Mount 74')