Preview: Chelsea vs. Liverpool

Chelsea vstoupila do nové sezóny velmi těžce. Tvrdý direkt utržila na Old Trafford, přesto tento zápas ukázal, že mladý tým má na čem stavět. Obtížný úvod sezóny však pokračuje již uprostřed týdne, tentokrát proti snad ještě silnějšímu mužstvu. O evropský Super Cup se Blues utkají s vítězem Champions League a dalším anglickým mužstvem, Liverpoolem. Obě strany jistě budou chtít do své sbírky tuto trofej přidat a ukázat tak svou sílu.

Utkání mezi vítězem Champions League a Europa League v posledních letech nabírá pomalu na významu pro oba aktéry. Ne že by se jednalo o nějak zvlášť důležitou trofej, ze které by kluby těžily tučné prémie. Jedná se však o další evropskou trofej a rozhodně se dá říct, že její popularita sahá nad kdejaký ligový superpohár. Na sledovanosti Superpoháru jistě přidá střet dvou velkých anglických rivalů. Modrá proti Červené.

Soupeř

Pro Liverpool se bude jednat o již druhou šanci zvednout nad hlavu v letošní sezóně trofej a to přesto, že půjde o jejich teprve třetí soutěžní utkání. Hned na začátek se utkal s Man City o Community Shield. V tomto zápase nakonec The Reds podlehli svému sokovi na penalty. To úvodní ligové kolo bylo pro našeho soupeře již v suchém triku. Nováčka z Norwiche na svém stadionu vyprovodili v poměru 4:1. Jelikož toto utkání hráli již v pátek budou mít oproti našemu týmu menší výhodu v podobě dvou dní volna navíc.

Ne že by však Liverpool měl něco takového zapotřebí. Během léta neutratili takřka ani cent, přesto budou v zítřejším utkání opět velkými favority. Jurgenu Kloppovi se podařilo za těch několik let, co sedí na lavici červených vytvořit parádní tým, a triumfem v LM konečně také protrhl tu velkou smůlu, která jej zatím v ostrovním angažmá provázela.

Velkou ztrátou pro Liverpool je zranění jednoho z nejlepších golmanů světa Alissona, nejistý je pak start Lovrena, který má být nemocný.

Chelsea

To Chelsea, jak už bylo řečeno, má naprosto opačné pocity ze svého ligového startu. Prohra 4:0 proti Man United je příliš krutá. Ač se to však zdá z výsledku nemožné, pozitiv, které si hráči i trenéři z utkání mohli odnést, byla velká spousta. Blues byli lepší většinu zápasu, co však rozhodlo byla neefektivita a pak i možná zbrklost a nervozita při některých řešeních. I chyby, kterých se hráči dopustili, však můžou přinést své ovoce. Z nich se, jak je známo, nejlépe učí a fanoušci si mohou být jisti, že Frank Lampard na těchto chybách se svými hochy bude tvrdě pracovat.

Nezkušený kádr má jistě své mouchy, pro některé to byl dokonce první zápas v PL vůbec. Je však jisté, že potenciál má velký a už v tomto dalším utkání mohou znovu ukázat svou sílu. Rozhodně není radno náš tým odepisovat předem a přestože je Liverpool favoritem, budou Blues určitě chtít odčinit nedělní porážku a získat trofej.

Marodka Chelsea se už pomalu vyprazdňuje, avšak start Antonia Rudigera je ještě stále téměř vyloučený. Proti Man Utd si bohužel odnesl další nové šrámy Kanté, jehož start v základu je tak dost nejistý. Zranění zůstávají stále Loftus-Cheek a Hudson-Odoi. Reece James se už vrátil do tréninkového procesu.

Blues se o Superpohár UEFA utkají již potřetí od roku 2012. Doufejme, že do třetice se jej podaří ukořistit.

Předpokládané sestavy

Chelsea – Kepa – Azpilicueta, Christensen, Zouma, Emerson – Jorginho, Kovacic – Pedro, Mount, Pulisic – Abraham
Liverpool – Adrián – Alexandre-Arnold, Gomez, van Dijk, Robertson – Fabinho, Henderson, Wijnaldum – Salah, Firmino, Mané

Poslední vzájemné zápasy

14. 4. 2019 – 34. kolo PL – Liverpool vs Chelsea 2:0
29. 9. 2018 – 7. kolo PL – Chelsea vs Liverpool 1:1
26. 9. 2018 – 3. kolo League Cup – Liverpool vs Chelsea 1:2
6. 5. 2018 – 37. kolo PL – Chelsea vs Liverpool 1:0
25. 11. 2017 – 13. kolo PL – Liverpool vs Chelsea 1:1

Zápasové menu

Chelsea vs. Liverpool
14. 8. 2019 21:00 SEČ
Vodafone Arena (Besiktas Park), Istanbul
HR: Stéphanie Frappart (FRA)
TV: ČT Sport, O2 TV Fotbal, Dajto

Tip redaktora: 2:3

165 komentářů

reklama
Zapojit se do diskuze

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Po kliknutí vám bude načtena neinteraktivní verze komentářů

V této verzi nedochází k automatickému zobrazování nových komentářů či informací o hodnocení ostatních uživatelů.

Doporučujeme povolit Javascript a používat interaktivní výpis.

Pokud se načtení nezdaří, tak stránku obnovte nebo pokračujte na neinteraktivní verzi.

Pouze přihlášení uživatelé mohou přidávat nové komentáře.

Přihlašte se, anebo využijte jednu z nabízených metod pro založení uživatelského účtu.

Celkem 165 komentářů