Manchester United 4:0 Chelsea FC

Premiéra Franka Lamparda na lavičce Chelsea měla hořkou příchuť. Klub pod jeho vedením podlehl Manchesteru United na Old Trafford 4:0.

Přitom to byla od začátku Chelsea, kdo převzal iniciativu a byla od začátku zápasu aktivnější. Ve 4. minutě na hranici vápna napřáhl Tammy Abraham a svou prudkou střelou rozezvučel tyč. Oba celky doprovázely nepřesnosti a na některých hráčích Chelsea byla vidět nervozita. Tu ukázal i Kurt Zouma, který v 7. minutě ve vlastním vápně namazal Martialovi. Ten ale nabídnutou šanci nevyužil.

Chelsea nadále pokračovala ve svém tlaku a byl to opět Abraham, kdo měl blízko ke gólu. Z pravé strany po zemi centroval Azpilicueta a mladému angličanovi chyběl krok, aby zakončoval z malého vápna. Do zajímavé situace se dostal také Mason Mount, ale jeho tečovanou střelu zpoza velkého vápna De Gea bezpečně kryl.

Byli to ale Rudí ďáblové, kdo první gólově udeřil. V 17. minutě se dostal do vápna Rashford a Kurt Zouma ho poměrně nešikovně fauloval. Pískala se penalta. Tu sám faulovaný hráč s přehledem proměnil.

Zhruba 15 minut před koncem prvního poločasu se dostal do zajímavé situace Mason Mount. Ve vápně ale místo střely volil ještě zpětnou přihrávku, která nenašla adresáta. O 3 minuty později se ukázal také Manchester, ale Rashfordův gól zastavil praporek rozhodčího.

Nejaktivnějším hráčem Chelsea byl dnes jednoznačně Emerson. Pouhý kousek chyběl aby jeho aktivita byla odměněna gólem. Ve 40. minutě zachránila po jeho střele De Geu opět branková konstrukce. A Emerson zazlobil ještě jednou, tentokrát po 10 minutách druhého poločasu. Jeho dělovku De Gea vyrazil.

A Manchester udeřil podruhé. Pereira centroval z pravé strany, Azpilicueta neuhlídal Martiala a ten poslal míč Kepovi mezi nohama do branky. A o 2 minuty později bylo pro Chelsea ještě hůře. Po Pulišičově ztrátě u postranní čáry získal míč Pogba, který nádherným pasem z vlastní poloviny vyslal do úniku Rashforda, který se nemýlil, 3:0.

A poslední hřebíček do rakve Chelsea zasadil mladíček David James. Manchester využil efektivní protiútok, kdy si Pogba na půlící čáře ťukl míč s Martialem a řítil se stíhán 2 hráči Chelsea na brankáře. Poté nahrál nabíhajícímu Jamesovi, u kterého to užuž vypadalo, že se mu nepodaří zakončit. Nakonec ale vystřelil a s Emersonovou tečí poslal míč za Kepova záda.

Alespoň čestný gól chtěl vstřelit ještě v 94. minutě Emerson, jeho střelu ale opět De Gea vyrazil. Chelsea si tak odvezla z Old Traffordu debakl 4:0.